Çözüldü 970 Evo Plus NVMe SSD, anakart ve işlemci uyumu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

brex

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, SAMSUNG 250GB 970 EVO Plus NVMe M.2 SSD almayı planlıyorum. Bu konuda kafama takılan üç soru var, yardımcı olursanız çok sevinirim şimididen teşekkürler.

1-)Bu SSD anakartım (MSI B450M PRO-M2) ile uyumlu mu? anakartın depolama özellikleri bu şekilde:
1610695355970.png

2-) İşlemcim (AMD Ryzen 3 2200G) ile bu SSD'yi tam performans alarak kullanabilir miyim? (Darboğaz yaşar mıyım? İşlemci SSD okuma-yazma hızları arasında bir bağlantı var mı, bilmediğimden soruyorum.)

3-) Almayı düşündüğüm SSD N11, GittiGidiyor, Hepsiburada gibi sitelerde bilindik bilgisayar parçası satan firmalaradan 100 TL civarı daha ucuz. Sizce bu sitelerdeki satıcılara güvenip almaya değer mi?

Teşekkürler, iyi günler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
  1. Evet, uyumlu.
  2. Tam performans ile kullanabilirsiniz,
  3. Alınabilir.
Ryzen işlemcin olduğu için m.2 portuna takıp tam performansta kullanabilirsin.
Fiyat açısından şöyle söyleyeyim, sen kendin karar ver. Ben 2018 Black Friday'de Plus olmayanını aldım. O zaman Plus yoktu zaten. Ben Hepsiburada sitesinde satıcının Hepsiburada olduğu ilandan aldım. HepsiExpress ile Black Friday gecikmesi dahilinde geldi ve o günden beri sorunsuz kullanıyorum.
Satıcının Hepsiburada sitesinde Hepsiburada satıcısı olmaması gibi durumlarda her zaman şüphe vardır. Oy/değerlendirme puanlarına ve yorumlara bakarak hareket edebilirsin. Yine de her zaman bir şüphe var.

Uyumlu.
Tam performans alırsınız.
Alınır, alınmaz. Alacağınız yerin linkini bırakın.

Bir tek M.2 slotunuz var, neden 240GB SSD ile dolduruyorsunuz ki? Bence mantıksız ama siz bilirsiniz.

Uyumlu, sorun yaşamazsınız. M.2 SSD'den kısarak ve işlemcinizi satarak Ryzen 3 4350G alın derim.
Hocam, bence A2000 alıp sonradan yükseltme yapmak daha mantıklı.

Yeni konular

Geri
Yukarı