970 EVO Plus vs 980 Pro

volkanemreyegin

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, Macbook'umda dahili diskim dolduğundan Asus Arion SSD kutusu ile beraber video edit, fotoğraf düzenleme yaparken; Lightroom, Photoshop, Premiere Pro gibi uygulamalar kullanırken harici olarak kullanacağım bir SSD arıyorum. 970 EVO Plus aldım ancak 980 Pro seçeneğim de bulunuyor. Arada 700 liralık bir fark var, benim yapacağım işlerde herhangi bir hız ve kolaylık farkı olur mu? Siparişimi iptal edip değiştirmeme gerek var mı?

Teşekkürler

Merhaba, MacBook'umda dahili diskim dolduğundan ASUS arion SSD kutusu ile beraber video edit, fotoğraf düzenleme yaparken; Lightroom, Photoshop, Premiere Pro gibi uygulamalar kullanırken harici olarak kullanacağım bir SSD arıyorum. 970 EVO Plus aldım ancak 980 Pro seçeneğim de bulunuyor. Arada 700 liralık bir fark var, benim yapacağım işlerde herhangi bir hız ve kolaylık farkı olur mu? Siparişimi iptal edip değiştirmeme gerek var mı?

Teşekkürler.

Harici kutunuz Thunderbolt arayüzü ya da USB 3.0 ile bağlanıyor ise 980 Pro seçin.

970 EVO bile gereksiz kalır çünkü SSD kutusu ile 2000 mb/s bile alamıyorsun.

Doğru kablo ve bağlantılar ile 20 gigabit/s almak mümkün.

Teşekkürler arkadaşlar. Kutu Type-c ile bağlanıyor ve 10 Gbps'a kadar hız vadediyor. Benim bahsettiğim işlemleri yaparken, video editlerken timelineda vs. sorun yaşamamam için 970 EVO Plus ve Asus Arion M.2 Nvme SSD kutusu işimi görür mü? Bu kutu ile beraber 980 Pro'ya geçmem gerekir mi?

Teşekkürler arkadaşlar. Kutu Type-C ile bağlanıyor ve 10 Gbps'a kadar hız vadediyor. Benim bahsettiğim işlemleri yaparken, video editlerken timelineda vs. sorun yaşamamam için 970 EVO Plus ve ASUS arion M.2 NVMe SSD kutusu işimi görür mü? Bu kutu ile beraber 980 Pro'ya geçmem gerekir mi?

Her iki SSD de işinizi fazlası ile görecektir.
970 evo Plus ve kutu gayet kaliteli donanımlar.
Bu şekilde kalsın.

Harici kutunuz Thunderbolt arayüzü ya da USB 3.0 ile bağlanıyor ise 980 Pro seçin.

Doğru kablo ve bağlantılar ile 20 gigabit/s almak mümkün.

Öyle bir şey mümkün değil, kullanınca anlarsın. ROG Arion EVA ve Silverstone SSD kutusu ile 3000 mb/s’yi geçemedim hem Macbook M1 Pro’da hem kendi B650 çipsetli anakartımın Type-C soketi ile. Sadece pazarlama stratejisi yapıyor markalar, inanmamak gerek.

Öyle bir şey mümkün değil, kullanınca anlarsın. ROG arion eva ve SilverStone SSD kutusu ile 3000 mb/s’yi geçemedim hem MacBook M1 Pro'da hem kendi B650 çipsetli anakartımın Type-C soketi ile. Sadece pazarlama stratejisi yapıyor markalar, inanmamak gerek.

Tabii o verilen rakamlar teorik ama sizde epey düşük hız almışsınız.

Geri
Yukarı