Samsung 980 Pro vs 970 EVO Plus

Bütçe
3000₺

HYPNUS

Kilopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Elektrik - Elektronik Mühendisi
SSD veya HDD modeli
Samsung 980 Pro - 970 Evo Plus
Anakart
Z490
Merhaba, laptopumdaki depolamam yetersiz kalmaya başladı. Bende yeni bir M.2 SSD almaya kara verdim aklımı kurcalayan şöyle bir durum var. İki model arasında kaldım. Bunlar Samsung 980 Pro ve Sansung 970 Evo Plus aralarında sadece 500 600₺ civarı bir fiyat var. Ama benim ana kartım Intel® Z490 Chipset ve orada ana kartım PCI Express sürümü 3.0 ve Sansung 970 Evo Plus da 3.0 fakat Samsung 980 Pro PCI Express 4.0 hız farkı haricinde bir fark varımdır ya da Samsung 980 Pro PCI Express 4.0 oluşu bana herhangi bir bir sıkıntı ve benzeri bir sorun olur surumu tercihen Samsung 980 Pro almayı düşünüyorum ama karasızım şimdiden bilgilendirme ve yardım için teşekkür ederim iyi günler dilerim.

Not: Bana alternatif olacak SSD de önerebilirsiniz.

İşlemci: Intel i9 10900K.
Anakart: Z490.
RAM: Samsung 16x2 32 GB 3200MHz.
SSD: Adata SX8100NP.
Ekran kartı: RTX 2080 Super.

Ürünler:
Samsung 980 Pro.

Samsung 970 EVO Plus.

Benim de anakartım 3.0 ve birkaç gündür araştırıyorum, pcie 3.0 olan modellerden birini alacaktım (Samsung 980'e karar kılmıştım en son) ama burada Kingston Fury Renegade önerildiğini görünce biraz araştırdım ve fiyat farkına değeceğini düşünerek bugün siparişi verdim.
İleride bilgisayarı değiştirdiğimde bunu kullanmaya devam ederim diye düşünüyorum. Isınmayla ilgili sorun olur mu onu merak ediyorum en çok ama biraz araştırdığımda bir sorun olmayacağını söyleyenleri gördüm, bakalım kullanmaya başlayınca göreceğim.

@metaphroz
@tpfk92
yardım için teşekkür ederim sonuç olarak 970 EVO Plus'a karar verim sadece 1TB versiyonu almak yerine 2TB olan versiyonunu tercih ediyorum iyi günler.

Son düzenleme:
970 Evo Plus 3.0'da çok güçlü bir SSD. Tercih edebilirsiniz gönül rahatlığıyla. 960 Evo, 970 Evo kullandım çok memnun kalmıştım.

Hocam M.2 slotu ekran kartının altında kalmasın. 970 EVO Plus biraz fazla ısınan bir SSD P5 Plus da bakılabilirdi.

Ana kartım da SSD için soğutma var ondan dolayı sıkındı olacağını sanmıyorum. Teşekkürler.

Şöyle bir güncelleme yapmak istiyorum ben normalde 970 EVO Plus modelini sipariş verdim 2.4050₺ ye fakat 980 Pro indirme girdi ve fiyatı 2800₺'dan 1748₺ ye düştü yurt dışından Amazon Germany'den geldiği için 314₺ vergi ve gümrük ücreti olduğunu öğrenince 970 EVO Plus'ı iptal edip yerine 980 Pro siparişi verdim ve 6 günde elime geçti (Kırklareli'e geldi iş gereği buraya sipariş verdim) ardından termal pedlerini yapıştırıp soğutmasını montajını yapıp taktım makinema eke de ekleyeceğim fotoğrafları bu serüvende bana yardımcı olan arkadaşlar teşekkür edip iyi günler diliyorum.
No: PCI-e: 4.0 cihazı PCI-e: 3.0 bir sokete takınca hız haricinde bir fark yok @metaphroz arkadaşın dediği gibi test edildi iyi günler diliyorum.

IMG_5384.JPEG

Screenshot_2.png

Son düzenleme:
Ana kartım da SSD için soğutma var ondan dolayı sıkındı olacağını sanmıyorum. Teşekkürler.

Şöyle bir güncelleme yapmak istiyorum ben normalde 970 EVO Plus modelini sipariş verdim 2.4050₺ ye fakat 980 Pro indirme girdi ve fiyatı 2800₺'dan 1748₺ ye düştü yurt dışından Amazon Germany'den geldiği için 314₺ vergi ve gümrük ücreti olduğunu öğrenince 970 EVO Plus'ı iptal edip yerine 980 Pro siparişi verdim ve 6 günde elime geçti (Kırklareli'e geldi iş gereği buraya sipariş verdim) ardından termal pedlerini yapıştırıp soğutmasını montajını yapıp taktım makinema eke de ekleyeceğim fotoğrafları bu serüvende bana yardımcı olan arkadaşlar teşekkür edip iyi günler diliyorum.
No: PCI-e: 4.0 cihazı PCI-e: 3.0 bir sokete takınca hız haricinde bir fark yok @metaphroz arkadaşın dediği gibi test edildi iyi günler diliyorum.

Eki Görüntüle 1589813

Eki Görüntüle 1589814

Hocam laptop modeli nedir? 3 M.2 slotu pek görmüyoruz.

Geri
Yukarı