970 SLI Yapılır mı?

emiryasa

Hectopat
Daha fazla  
Elimde şu anda 2 adet GTX 970 var. Asus Strix modeli ikisi de, bunları SLI olarak kullanmak istiyorum. İşlemci olarak Ryzen R5 2600, anakart olarak MSI X370 var. Sizce 2600 bunu kaldırır mı? PSU olarak 750W 80+ Plus gold var. İkisini satıp 1070 mi almalıyım? Değerli yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
970 SLI eş değer performansına normal şartlarda 980 Ti ile 1070 arası diyebiliriz. Normal olmayan şartlarda çift kartın sadece tek kartının çalışması ihtimali söz konusu olduğundan tek 1070 alabilirsen daha iyi olur.

1070’ler şu anda çok gereksiz pahalı geliyor bana. Biraz daha fiyat düşmesini bekliyorum açıkçası. 2 bin falan ediyor şu anda iki kartın değeri düzgün bir 1070 2600-2800’den aşağı yok. Elimde imkan varken sadece SLI köprüsü alıp keyfime bakayım diyorum.

Eğer ekran kartı fiyatları bu kadar pahalı olmasaydı ikisini satıp tek ekran kartı almanızı tavsiye ederdim ama fiyatlar bu şekilde iken SLI yaparak kullanın bence. Bu arada Anakart modelinizi de yazar mısınız? Zira her Ryzen Anakart birden fazla ekran kartını desteklemiyor.

Eğer ekran kartı fiyatları bu kadar pahalı olmasaydı ikisini satıp tek ekran kartı almanızı tavsiye ederdim ama fiyatlar bu şekilde iken SLI yaparak kullanın bence. Bu arada Anakart modelinizi de yazar mısınız? Zira her Ryzen Anakart birden fazla ekran kartını desteklemiyor.

X370 MSI hocam.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı