9700K 4.6 GHz vs 5.0 GHz

4.6 güzel bir sonuç 5 e çıkarsanız bile öyle über bir FPS artışı göremezsiniz en fazla 5-10 FPS artacaktır +20 derece sıcaklığa değer mi derseniz asla risk almazdım şahsi fikrim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Adam bendeki donanimlarla 5.2ghz sabitlemiş ve sonuc ben o kadar cikmak istemedim belki undervolt ile cikilabilir

Overclock düzgün yapıldığında ihtiyacın olduğunda yani sistem yüke girdiğinde o hıza ulaşacaksın. Normal kullanımda yani internet gezintilerinde overclock yapsan bile işlemci çekirdek hızını fazlasına gerek duymadığı için düşürecektir. Sistem yükteyken kapanır ve bir daha açamadığın sürece bir zararını görmezsin. Yaşanacak sorunların çözümü konusunda yeterli bilgi birikim, el yatkınlığınız yoksa ufak çapta da olsa bu işlere bulaşmayın.

bence yanlış bilgi veriyorsunuz overclock zararı olmaz o zaman neden overclocklu işlemci anakart ve sogutucu üretilsin yanlış yapılan overclock vardır anakartı kötü almıssındır o kadar yüksege cıkamaz
sogutucun iyi degildir veya stock da kullanılan işlemciler bence daha tehlikede çünki düzensiz voltaj durumu işlemciyi daha çok yıpratır

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

bence yanlış bilgi veriyorsunuz overclock zararı olmaz o zaman neden overclocklu işlemci anakart ve sogutucu üretilsin yanlış yapılan overclock vardır anakartı kötü almıssındır o kadar yüksege cıkamaz
sogutucun iyi degildir veya stock da kullanılan işlemciler bence daha tehlikede çünki düzensiz voltaj durumu işlemciyi daha çok yıpratır

Dostum çünkü diye yazılır. Önce onu yazayım. Overclock üreticinin teminatı altında değildir. Hatta OC yapılabilen işlemcilerin yanında soğutucu dahi vermezler. Sen işlemcinin sınırlarını zorluyorsun. Sınırlarını zorladığın şey ise yıpranmaya mahkumdur.

K serisi işlemci z serisi anakart sıvı sogutma alma o zaman ucuz sogutucu ucuz anakart al devam et
Üreticiler bunları stock kullan diye yapmiyor

Geri
Yukarı