9700TL sistem toplama

Covid19

Centipat
Ekran kartı=ASUS DUAL-RTX2070-8G-Evo GeForce RTX 2070 8 GB GDDR6.
İşlemci=Ryzen5 3600X.
Bellek=Corsair Vengeance RGB Pro 16 GB (2x8GB) DDR4 3200MHz C16 siyah RAM
Anakart=ASUS TUF B450-PLUS soket AM4 DDR4 Gaming anakart
SSD=Adata XPG SX8200 PRO 512 GB PCI-e gen3x4 M.2 SSD disk
Kasa=Sharkoon RGB Flow ARGB USB 3.0 temperli cam ATX mid-Tower Gaming kasa
Güç kaynağı=FSP Hydro HD700 700W 80+ Bronze Power Supply
Mönitor=Gamepower GPR27C1MS144 Curved Gaming monitör 27" 1ms 144Hz Gaming monitör.
Toplam=9.757 TL

Evet arkadaşlar artık sona gelmiş bulunmaktayım araştırdım gözlemledim ve şu anda bu fiyata alınabilecek en iyi PC'yi yaptığımı düşünüyorum. Sizlerden isteğim herhangi bir uyumsuz parça var mıdır onları kontrol etmeniz.
Sistemde işte şu olmamış bu olsaydı daha iyi olurdu diyebileceğiniz tavsiyeleriniz varsa beklerim. Sistemime HDD'yi sonradan kendim ekleyeceğim. Ayrıca kasaya 3 tane 120Mm'lik RGB veya RGB olmayan fanlarda ekleyeceğim.
Bir de sorum var arkadaşlar örnek veriyorum ekran kartında önerilen güç kaynağı 550W yazıyor ama ben gittim 700W'lık bir güç kaynağı seçtim herhangi bir sıkıntı yaşatır mı yüksek Watt değerinde bir güç kaynağı seçtiğim için.
Şimdiden görüşlerini, önerilerini sunan ve beni bilgilendiren herkese teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir de sorum var arkadaşlar örnek veriyorum ekran kartında önerilen güç kaynağı 550W yazıyor ama ben gittim 700W'lık bir güç kaynağı seçtim herhangi bir sıkıntı yaşatır mı yüksek Watt değerinde bir güç kaynağı seçtiğim için?
Yaşamazsınız. Bu sistem için ideal bir PSU seçmişsiniz.

Onun dışında sistemi oyun için topluyorsanız SSD'yi SATA SSD yapmanızı öneririm. Monitörü de mutlaka düzgün bir markadan almanız tavsiyemdir. Bu iki parça için de bütçenizi belirtirseniz öneri yapabilirim.

CPU soğutucu ile biraz aşmış olabilir ama böyle daha kaliteli oldu bence:

Merhaba dostum,
  • İşlemcine overclock yapmayı düşünüyorsan, bu işlemciyi alabilirsin fakat iyi bir soğutucu alman gerekiyor, kule tipi hava soğutucu veya daha iyisi sıvı soğutma.
  • Yok yapmayacağım diyorsan Ryzen 5 3600 gayet güzel bir işlemci zaten, ve yetemeyeceği bir ekran kartı yok, tavsiyem işlemciyi Ryzen 5 3600 alman ve sıvı soğutma alman yönünde olacaktır. Fakat bütçe olmazsa Arctic 34 E sports Duo çok güzel bir kule tipi hava soğutucu.
  • Ram seçimin güzel, fakat 3600Mhz alırsan bir tık daha performanslı olacaktır.
  • Anakart olarak önerim Asus yerine MSI Tomahawk Max veya Gaming Plus Max. Bu iki anakart da mosfet olarak TUF'dan daha başarılılar bence.
  • Sadece oyun oynayacaksan, SSD olarak Samsung 860 Evo öneririm, piyasadaki en kaliteli SSD diyebiliriz, hem uzun ömürlü hem de ömrü boyunca hemen hemen hiç performans kaybına uğramıyor.
  • Kasa olarak kesinlikle önü ızgaralı mesh bir kasa öneririm, bütçe yetiyorsa MSI Mag Forge 100R, yoksa Gamebooster GB-L06B kasayı öneririm.
  • PSU olarak FSP güzel bir marka fakat, düz Hydro serisi süpervizör tarafında eksik korumalara sahip, onun yerine FSP Hydro G serisini öneririm, düz Hydro serisinden hem daha kaliteli hem de korumaları tam.

Merhaba dostum,
  • İşlemcine overclock yapmayı düşünüyorsan, bu işlemciyi alabilirsin fakat iyi bir soğutucu alman gerekiyor, kule tipi hava soğutucu veya daha iyisi sıvı soğutma.
  • Yok yapmayacağım diyorsan Ryzen 5 3600 gayet güzel bir işlemci zaten, ve yetemeyeceği bir ekran kartı yok, tavsiyem işlemciyi Ryzen 5 3600 alman ve sıvı soğutma alman yönünde olacaktır. Fakat bütçe olmazsa Arctic 34'e sports Duo çok güzel bir kule tipi hava soğutucu.
  • RAM seçimin güzel, fakat 3600MHz alırsan bir tık daha performanslı olacaktır.
  • Anakart olarak önerim ASUS yerine MSI Tomahawk Max veya Gaming Plus Max. Bu iki anakart da mosfet olarak TUF'dan daha başarılılar bence.
  • Sadece oyun oynayacaksan, SSD olarak Samsung 860 Evo öneririm, piyasadaki en kaliteli SSD diyebiliriz, hem uzun ömürlü hem de ömrü boyunca hemen hemen hiç performans kaybina uğramıyor.
  • Kasa olarak kesinlikle önü ızgaralı mesh bir kasa öneririm, bütçe yetiyorsa MSI MAG Forge 100R, yoksa Gamebooster GB-L06B kasayı öneririm.
  • PSU olarak FSP güzel bir marka fakat, düz Hydro serisi süpervizör tarafında eksik korumalara sahip, onun yerine FSP Hydro G serisini öneririm, düz Hydro serisinden hem daha kaliteli hem de korumaları tam.

Öncelikle fikirlerin için teşekkür ederim. Bu sistem normalde hazır bir sistem incehesap.com'dan baktım ve özelleştirdim. En yüksek güç kaynağını seçtim, işlemciyede overclock yapabilirim ilerleyen zamanlarda kule tipi bir soğutucu alacağım.https://www.incehesap.com/geforce-espor-pc-warrior-gtx-1660-super-ryzen-5-2600-16gb-480gb-gaming-bilgisayar-fiyati-45562/ buradaki siteden özelleştirdim dediğiniz anakartı veya kasayı yapamıyorum buradan bakıpta vereceğiniz tavsiye varsa beklerim.

Monitörünüzü yukarıdaki ile değiştirmenizi öneririm.

Herkes bu mönitorü öneriyor bir sebebi var mı acaba :D Yani benim seçtiğim mönitorun nesi kötü onu anlamadım sadece pivot özelliği yok açıklık getirirseniz sevinirim

Öncelikle fikirlerin için teşekkür ederim. Bu sistem normalde hazır bir sistem incehesap.com'dan baktım ve özelleştirdim. En yüksek güç kaynağını seçtim, işlemciyede overclock yapabilirim ilerleyen zamanlarda kule tipi bir soğutucu alacağım.https://www.incehesap.com/geforce-espor-pc-warrior-gtx-1660-super-ryzen-5-2600-16gb-480gb-gaming-bilgisayar-fiyati-45562/ buradaki siteden özelleştirdim dediğiniz anakartı veya kasayı yapamıyorum buradan bakıpta vereceğiniz tavsiye varsa beklerim.

Herkes bu mönitorü öneriyor bir sebebi var mı acaba :D Yani benim seçtiğim mönitorun nesi kötü onu anlamadım sadece pivot özelliği yok açıklık getirirseniz sevinirim

Benim için herhangi bir iki ürünün değerleri ne kadar yakın olursa olsun, önceliğim marka güvenidir. Bir ürün satın alırken sadece rakamlar satın almıyorum, güven alıyorum ve AOC daha önceki 3 bilgisayarımın da monitörüydü. Bu yüzden AOC'yi gönül rahatlığıyla öneriyorum. Gün gelir de Gamepower kullanırsam ve memnun kalırsam ve başka kullanıcılar da Gamepower'ı tasdik ederlerse o zaman benim için şu an bir "yabancı" olan Gamepower'a yaklaşabilirim.

Son düzenleme:
Benim için herhangi bir iki ürünün değerleri ne kadar yakın olursa olsun, önceliğim marka güvenidir. Bir ürün satın alırken sadece rakamlar satın almıyorum, güven alıyorum ve AOC daha önceki 3 bilgisayarımın da monitörüydü. Bu yüzden AOC'yi gönül rahatlığıyla öneriyorum. Gün gelir de Gamepower kullanırsam ve memnun kalırsam ve başka kullanıcılar da Gamepower'ı tasdik ederlerse o zaman benim için şu an bir "yabancı" olan Gamepower'a yaklaşabilirim.

Peki bu AOC mönitorlerinde ışık sızması falan var diyorlar ne düşüyosunuz bu konu hakkında.

Peki bu AOC mönitorlerinde ışık sızması falan var diyorlar ne düşüyosunuz bu konu hakkında.
Her üründe tek tek sorun olacak diye bir durum yok. Dediğim gibi daha önce 3 kere AOC monitör kullandım, üçünde de yoktu. Şimdi bir kez daha AOC monitör aldım. Daha gelmedi, umarım bunda da olmaz. Klişe olacak ama "teknoloji biraz şans işi."

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı