9700TL sistem toplama

Her üründe tek tek sorun olacak diye bir durum yok. Dediğim gibi daha önce 3 kere AOC monitör kullandım, üçünde de yoktu. Şimdi bir kez daha AOC monitör aldım. Daha gelmedi, umarım bunda da olmaz. Klişe olacak ama "teknoloji biraz şans işi."

Kusura bakma rahatsız ediyorum gene aklıma takıldı acaba AOC'un bu önerdiğin mönitorlerinde kulaklık girişi veya hoparlör falan var mı biraz bahsedebilir misin?

Öncelikle fikirlerin için teşekkür ederim. Bu sistem normalde hazır bir sistem incehesap.com'dan baktım ve özelleştirdim. En yüksek güç kaynağını seçtim, işlemciyede overclock yapabilirim ilerleyen zamanlarda kule tipi bir soğutucu alacağım.https://www.incehesap.com/geforce-espor-pc-warrior-gtx-1660-super-ryzen-5-2600-16gb-480gb-gaming-bilgisayar-fiyati-45562/ buradaki siteden özelleştirdim dediğiniz anakartı veya kasayı yapamıyorum buradan bakıpta vereceğiniz tavsiye varsa beklerim.

Herkes bu mönitorü öneriyor bir sebebi var mı acaba :D Yani benim seçtiğim mönitorun nesi kötü onu anlamadım sadece pivot özelliği yok açıklık getirirseniz sevinirim

Hazır sistemler düşük bütçeler için daha makbul oluyor, fakat bu bütçedeki bir bilgisayar için hazır sistem alınmasına karşıyım ben. Bütçeniz kendinizin en ideal ekipmanları seçmenize izin veriyor bu yüzden kendin toplamak en mantıklısı olacaktır. Tavsiyemi dinleyip kendiniz toplarsanız, hem bütün ekipmanlar içinize siner, hem de pişman olmazsınız.

AOC C24G1'de de 24G2U'da da hem kulaklık girişi hem de hoparlör bulunmakta.Fakat ben bu iki monitör arasında 24G2U'yu öneririm. IPS panel çünkü.

Hazır sistemler düşük bütçeler için daha makbul oluyor, fakat bu bütçedeki bir bilgisayar için hazır sistem alınmasına karşıyım ben. Bütçeniz kendinizin en ideal ekipmanları seçmenize izin veriyor bu yüzden kendin toplamak en mantıklısı olacaktır. Tavsiyemi dinleyip kendiniz toplarsanız, hem bütün ekipmanlar içinize siner, hem de pişman olmazsınız.

AOC C24G1'de de 24G2U'da da hem kulaklık girişi hem de hoparlör bulunmakta. Fakat ben bu iki monitör arasında 24G2U'yu öneririm. IPS panel çünkü.

İyi güzel diyosunda ben kendim toplayınca kasasız 7.919 TL yapıyor. Bu arada işlemciyi 3600 ile değiştirdim. 3600'lü sistem 8300 TL tutuyor. Kasa için 400 TL kalıyor böyle hava akışı iyi güzel bir kasa tavsiyen varsa buyur ve bir de ben montajını falan nasıl yapacağımıda bilmiyorum tam olarak yani kolay mıdır zor mudur yapabilir miyim emin olamıyorum.
İyi güzel diyosunda ben kendim toplayınca kasasız 7.919 TL yapıyor. Bu arada işlemciyi 3600 ile değiştirdim. 3600'lü sistem 8300 TL tutuyor. Kasa için 400 TL kalıyor böyle hava akışı iyi güzel bir kasa tavsiyen varsa buyur ve bir de ben montajını falan nasıl yapacağımıda bilmiyorum tam olarak yani kolay mıdır zor mudur yapabilir miyim emin olamıyorum.

He tabii ki kasayı seçerken anakartım, ekran kartım, güç kaynağım falan da sığması gerekiyor ona dikkat edersen sevinirim :D kusura bakma ben pek fazla anlamıyorum bu işlerden.

En temel anakartların 3 boyutu var, diğer iki tane az kullanılanı saymıyorum.
Mini ATX, Micro ATX(mATX), ATX. Anakartının bunlardan hangisi olduğunu bileceksin, sonra da alacağın kasanın özelliklerini açıp bu anakartı destekleyip desteklemediğine bakacaksın.
Kasanın özelliklerinde desteklediği GPU uzunluğu da yazar ona da ordan bakabilirsin.
Geçen hafta indirimde MSI Mag Forge 100R 400 liraydı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı