970A-UD3 anakartlı sistem oyun oynarken kapanıyor

Ben HD 6850'yi 460W TX Sonic kasayla kullanıyorum, reset, kapanma gibi bir sorun yaşamadım. Sen PSU'yu doğru bağladığından emin misin ? Connector kullanmıyorsun değil mi ekran kartı için ?

Takılı bütün kablolar. Anakarta da power gidiyor, işlemciye de, fanlara da, ekran kartına da.. Aklınıza başka herhangi bir problem geliyor mu o zaman ?

Arkadaslar bilgisi olan varsa birşey daha sorayım.. Skyrim'de Options'a geliyorum, ayarları oto yapsın diye Default'a basıyorum, Your setting will be Ultra High diyor ama gel gör ki AA'yı kapatıyor. Grafikleri falan hep Medium'a atıyor ? Bu neden acaba? Bi pc değiştirdik, başımız beladan kurtulmadı. Ya az önce daha oyuna başladım, yeniden karakter yaratırken kapandı PC. Çıldırcam ya.

Son düzenleyen: Moderatör:
Elektrikler tamamen gidiyor mu ? Sadece belli başlı oyunlarda mı oluyor ?

Bak sayın kardeşim. Şu çok ama çok açık ve net. Bilgisayarın kapanıyor ise gereken gücü elde edemiyor demektir.

Bu işten görevli organel güç kutusudur. Sisteminin güç kaynağı yeterli olsa şak diye elektrikler gitmez. Anlatabiliyor muyum ?

Güç kaynağına baktırmanda çok fayda var. Sürekli olarak bilgisayar kapanırsa bir süre sonra bilgisayara zarar vermeye başlar.

002.jpg

Eğer güç kaynağın bu ise değiştirme zamanı gelmiş demektir. Bende Aopen Nagas G6 kasa ile beraber 550 watt güç kaynağı aldım. Sistemim güç tüketim miktarı ile seninkine çok benzer. Ki aynı ekran kartı kullanıyoruz.

350 Watt PSU kullanırken yüksek ayarlarda görüntüde bozulmalar oluyordu ama yinede kapanmıyordu.
Yeni kasam ile bu sorun ortadan kalktı.

Birde şu PSU ya bak. Seninkinin 550 Watt olduğuna piskolojik olarak inanmayacaksın :D
medium_powersupply_plugs.jpg

Bu olayın sadece oyun oynarken yani sistem çok güç harcarken olması güç konusunda yetersiz kaldığını gösterir güç kaynağının.
Köşeye para koymaya başlasan iyi edersin :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Ömer'in de dediği gibi 600-650 Watt şart değil. Konu gereksiz yere 3 sayfa uzamış. Sorunun güç kaynağında olduğu apaçık ortada bence. Zira ekran kartını zorlayan oyun açıldığında sistem kapanıyor. Daha önce de böyle bir sorunu görmüştüm.

Tavsiyem buradaki güç kaynaklarından birini almanız yönünde:

500W Plus - TeknoFiyat

Codegen hariç diğer bütün markalar tercih edilebilir. Seasonic, Corsair ve FSP özellikle tavsiye edeceğim ürünler arasında.

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı