975 TL'ye ekran kartı önerisi

Hocam aynı işlemciden bende var RX580 ve 1060 6 GB modelini çok çok ufak bir darboğaz ile (bazı oyunlarda bu zaten)kullanıyordum RX570 ile darboğaz yaşarsan gel yüzüme tükür.

Teşekkürler hocam daha iyi anlatamazdınız 😅 PSU açısından sorun yaşar mıyım ve arkadaşımın fazladan 8 GB RAM'i var takmalı mıyım.

Herkese iyi günler, RX 570 almayı düşünüyordum fakat PSU'mda 6 pin var. Zaten PSU donanıma ucu ucuna yetiyordu. PSU: 400W 85+ bronz High Power. Bütçe 1000 TL. Öneriler nedir, çözümü var mıdır bu sorunun? Lehim işine giremem, dönüştürücünün de sağlık olmadığını duymuştum. Ne yapmalıyım kafam çok karışık? Donanım: i5-4460 ve 8 GB RAM.

Bende i5 8 GB RAM var bir de 940MX var GTA 5'de sabit 60 FPS alıyorum öneririm 940MX'i.

Hocam yüksek devirde çalışmaya başladığı zaman vızıltı gibi bir ses geliyor fanlardan.
Neredeyse tüm modellerde var. GTX970'te.
Zaten ben RX570 öneriyorum 970 almanızı önermem.
Yüksek devirde çalışınca fan yapraklarının çerçeveye hafif sürtmesi değilmidir Coil Whine.
RX550 - RX470 Alabilirsiniz.
Nvidia Tarafında ise Coil Whine'dan dolayı 970 değil GTX950 veya 960 Alabilirsiniz.

Yüksek devirde çalışınca fan yapraklarının çerçeveye hafif sürtmesi değil midir coil whine.
RX550 - RX470 alabilirsiniz.
NVIDIA tarafında ise coil Whine'dan dolayı 970 değil GTX950 veya 960 alabilirsiniz.

Yok hocam bir yere sürtmüyor yük altında ses geliyor bobin ağlaması(Coil whine) deniliyor bu olayada.

Geri
Yukarı