980 Pro SSD GPT koruma modundan çıkmıyor

Ahmet AA

Hectopat
Bilgisayarıma format attım ve o esnada 980 Pro'yu görmedi. Sistemde disk yönetimi kısmında da gözükmüyor. 2048.00 GB GPT koruma alanı olarak gözüküyor, sıfırlanmıyor, biçimlendirilemiyor. BIOS ve aygıt yöneticisinde gözüküyor. Neden bu SSD'yi göremiyorum veya üzerine sistem kuramıyorum, arkadaşlar? Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarıma format attım ve o esnada 980 Pro'yu görmedi. Sistemde disk yönetimi kısmında da gözükmüyor. 2048.00 GB GPT koruma alanı olarak gözüküyor, sıfırlanmıyor, biçimlendirilemiyor. BIOS ve aygıt yöneticisinde gözüküyor. Neden bu SSD'yi göremiyorum veya üzerine sistem kuramıyorum, arkadaşlar? Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.
Merhaba,
Diski Diskpart aracını kullanarak temizlemeyi deneyin.
Disk seçim ekranındayken Shift+F10 yapın ve açılan konsola aşağıdaki komutları girin.
Not: Her komuttan sonra Enter yapmayı unutmayın.
Kod:
diskpart
Bu komut Diskpart aracını çağıracak.
Kod:
list disk
Bu komut bilgisayara bağlı disklerin numaralarını ve boyutlarını gösterecek. Dikkatli bir şekilde inceleyin ve silmek istediğiniz diskin disk numarasını aklınızda tutun.
Kod:
sel disk 0
Bu komut 0 numaralı diski seçili hale getirecek. Siz 0 yerine silmek istediğiniz diskin disk numarasını yazmalısınız.
Kod:
clean
Bu komut disk üzerindeki bütün bölümleri silerek diski temizleyecek.
Uyarı: Yanlış bir disk numarasını seçmeniz durumunda veri kaybedebilirsiniz. Dikkatli olun.
Kod:
convert gpt
Bu komut diski GPT biçimine dönüştürecek.
Kod:
exit
Bu komut Diskpart aracından çıkış yapacak. Konsola döndüğünüzde tekrar exit yazabilir ve konsoldan çıkış yapabilirsiniz.
Komut İstemi penceresi kapandığında disklerin eski halini göreceksiniz. Ekrandaki "Yenile" butonuna tıklayın ve disklerin yeni durumunu görüntüleyin.
Kolay gelsin.

Adsız.png

Samsung 970 EVO Plus modeline kurdum sistemi ve 980 Pro modelim bu şekilde gözüküyor, nasıl düzeltebilirim?
To skip disk checking press any key within hatası alıyordum.
Adsız.png

Bu işlemi denemem sonucu da böyle bir sonuç aldım.
SSD aygıt yöneticisi ve Samsung Magician üzerinden görünüyor ama hiçbir şekilde Windows kurulumu veya D disk olarak kullanamıyorum ne yapmam gerekiyor 1 haftam sadece internette bir çözüm aramakla geçti.

Son düzenleme:
Eki Görüntüle 1135007

Samsung 970 EVO Plus modeline kurdum sistemi ve 980 Pro modelim bu şekilde gözüküyor, nasıl düzeltebilirim?
To skip disk checking press any key within hatası alıyordum.
Eki Görüntüle 1135027

Bu işlemi denemem sonucu da böyle bir sonuç aldım.
SSD aygıt yöneticisi ve Samsung Magician üzerinden görünüyor ama hiçbir şekilde Windows kurulumu veya D disk olarak kullanamıyorum ne yapmam gerekiyor 1 haftam sadece internette bir çözüm aramakla geçti.
Tekrar merhaba,
Samsung Magician yazılımı üzerinden SSD'ye Secure Erase yapmayı denediniz mi? Eğer bu da işe yaramazsa SSD'yi servise göndermenizi öneririm.
Kolay gelsin.

SSD'yi Amazon Almanya üzerinden aldım, Samsung Magician üzerinden dediğiniz islemi yaptığımda da olmazsa sizce hangi yolu izlemeliyim? Türkiye'de servise verebilir miyim yoksa yurt disina mi göndermem gerekecek.

SSD'yi Amazon Almanya üzerinden aldım, Samsung Magician üzerinden dediğiniz islemi yaptığımda da olmazsa sizce hangi yolu izlemeliyim? Türkiye'de servise verebilir miyim yoksa yurt disina mi göndermem gerekecek.
Garanti koşulları küresel olarak geçerli olmayabilir, ama Amazon'la iletişime geçmenizi öneririm. Amazon'un sizi üzeceğini sanmam.

Geri
Yukarı