980 Ti Yerine Ekran Kartı Önerisi

PaladinRudjack

Kilopat
Daha fazla  
Efendim merhabalar,

Geçtiğimiz hafta 2.5 yılın ardından MSI GTX 980Ti ekran kartım servis dışı kaldı. Artık ekrana görüntü gelmiyor ve LED indikatörü yanmıyor bile. Garantisi maalesef 2 yıldı ve garanti dışı da kalmış oldu. Bende yeni yeni alternatifler aramaya başladım. Öncelikle 1080p 144 hz bir monitörüm var ve maalesef Display Port çıkışı yok. O yüzden 144 hz ulaşmak için DVI-D ile sınırlandırıldım. Hem DVI-D hem yeni teknoloji hem de 980Ti üstüne bir şeyler koyabilecek bir kart arıyorum. Asus DUAL RTX 2060 OC Edition'u buldum. 2060 sistemim için yeterli performansı verir mi? Bunun gibi önerileriniz var mı? Ya da bu kartı kullanıp düşüncelerini aktarabilecek olan birileri? Bütçe olarak 3000-3500 arasındayım. Şimdiden teşekkürler.

Sistem: Intel Skylake 6700k - 750W PSU - 1080p 144hz BenQ XL2411

RTX 2060 yeterli performansı verir. Fakat RTX kartlar 1080P üzeri çözünürlüklerde güzel çalışıyor. Bir miktar darboğaz (1080p) olabilir diye düşünmekteyim.

RTX 2060 iyi bir seçim olacaktır. Çok aşırı bir fark olmasa da 980 Ti'dan daha güncel ve daha güçlüdür. 1080P altına düşmediğiniz sürece darboğaz yaşamazsınız.

2060 ile 980ti arasında ahım şahım bir fark yok. bazı oyunlarda %10 bazılarında maksimum %30 fps farkı yaratıyor ki çok nadir. Bence tamiri de düşünmelisiniz. Ücretsiz yada 30-40 tl gibi hasar tespiti ve tamir tutarı veren yerler var. Bir deneyin derim.

RTX 2060 yeterli performansı verir. Fakat RTX kartlar 1080P üzeri çözünürlüklerde güzel çalışıyor. Bir miktar darboğaz (1080p) olabilir diye düşünmekteyim.

6700K güçlü bir işlemci. Ben darboğaz yaşacağımı düşünmüyorum bu arada.. Teşekkür ederim.

2060 ile 980ti arasında ahım şahım bir fark yok. bazı oyunlarda %10 bazılarında maksimum %30 fps farkı yaratıyor ki çok nadir. Bence tamiri de düşünmelisiniz. Ücretsiz yada 30-40 tl gibi hasar tespiti ve tamir tutarı veren yerler var. Bir deneyin derim.

MSI servisi ile görüştüm. LED ışığının kaybolması mutlak bir donanımsal arızayı gösteriyor dediler. Ayrıca satın aldığım yer olan Inventus ile de görüştüm. Kendileri garantinin sonlandığını ancak ServicePoint ile bir görüşün isterseniz dediler. Ben direkt kartın öldüğünü düşünüyorum açıkçası. Şimdi Kırşehir'de ikamet ettiğim için buralar ufak Anadolu şehirleri. İlk olay yaşandığında bembeyaz bir ekran ve donuk bir PC ile karşılaştım. Restart attığımda monitöre hiç bir şekilde görüntü gelmemeye başladı. MSI ışığı da söndü karttaki. Ardından pili çıkararak CMOS'u resetledim ve HDMI kablo ile onboard bağlandığımda ancak görüntü geldi. Hani götürdüm bilindik bir bilgisayarcıya. Kartı çıkarttı. Eline aldı şöyle bir baktı. Yaav dedi bunu da sağlam yapmış adamlar dedi. Bunu dedi burada test edicek PC yok elimizde dedi. Yani buram buram buranın işi değil bu kokuyordu. ServicePoint ile bir görüşüp belki tamiri düşünebilirim. 2070-2080 düşünmüyorum çünkü birincisi 1080p monitörüm var. İkincisi Display Port çıkışı yok monitörün. Hadi RTX 2060 %10-15 performans koyar. Beni de 3-4 yıl götürür gibi geliyor. Teşekkür ederim düşünceleriniz için.

İşlemcinizin performansı gayet yeterli. Bütçeye biraz daha ekleme yapıp RTX 2070 alın derim.

Evet bunu ben de düşündüm lakin söylediğim gibi monitörümün DP çıkışı yok. Bu yüzden 144hz'i göremeyeceğim HDMI üzerinden. DVI-D çıkışı olan tek kart RTX 2060 olarak görünüyor. Monitörü de değiştirme masrafı 6000-7000 lirayı bulur. Teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı