980 Ti Yerine Ekran Kartı Önerisi

Evet bunu ben de düşündüm lakin söylediğim gibi monitörümün DP çıkışı yok. Bu yüzden 144hz'i göremeyeceğim HDMI üzerinden. DVI-D çıkışı olan tek kart RTX 2060 olarak görünüyor. Monitörü de değiştirme masrafı 6000-7000 lirayı bulur. Teşekkürler.
HDMI 2.0 kablosu alırsınız ya da dönüştürücü kullanırsınız. Örneğin ben kullanıyorum. Performansta falan bir kaybım gözükmüyor.

Asus 2060 önermiyorum her gün nerdeyse 1 konu CW sorunu açılıyor o kart hakkında, mümkünse başka markalar alın 2-3 derece için sinek vızıltısına gerek yok bence :)
Yerinizde olsam odamın en önemli köşesine bir stand yapıp oraya 980 Ti koyardım :p

Bilmem işe yarar mı ama, fırınlamayı deneyebilirsiniz. Kimdi hatırlamıyorum forumda bir kişi çalışmayan ekran kartını fırınlayarak çalıştırmıştı. Kartı da R9 280'di galiba böyle bir şeydi.

HDMI 2.0 kablosu alırsınız ya da dönüştürücü kullanırsınız. Örneğin ben kullanıyorum. Performansta falan bir kaybım gözükmüyor.

377259

Maalesef monitörüm bunu desteklemiyor. 2.0 çıkışı yok sanırım. Sadece DVI-D ile 144hz görebiliyorum. :/

Asus 2060 önermiyorum her gün nerdeyse 1 konu CW sorunu açılıyor o kart hakkında, mümkünse başka markalar alın 2-3 derece için sinek vızıltısına gerek yok bence :)
Yerinizde olsam odamın en önemli köşesine bir stand yapıp oraya 980 Ti koyardım :p

Rafa çoktan yerleştirdim söylediğiniz gibi hatta bir görsel paylaşayım. 😄 CW benim için çok önemli değil aslında. Zaman zaman MSI'da CW yapıyordu. Benim Asus seçme nedenim aslında derecesi değil. DVI-D çıkışı olan neredeyse tek RTX kartı. Yoksa MSI Gaming Z de çok hoş görünüyor ancak 60 hz görebildikten sonra hiç bir anlamı yok benim için. Palit gibi markaları da tercih etmek istemedim. Teşekkürler.

377260

Eki Görüntüle 377259

Maalesef monitörüm bunu desteklemiyor. 2.0 çıkışı yok sanırım. Sadece DVI-D ile 144hz görebiliyorum. :/

Rafa çoktan yerleştirdim söylediğiniz gibi hatta bir görsel paylaşayım. 😄 CW benim için çok önemli değil aslında. Zaman zaman MSI'da CW yapıyordu. Benim Asus seçme nedenim aslında derecesi değil. DVI-D çıkışı olan neredeyse tek RTX kartı. Yoksa MSI Gaming Z de çok hoş görünüyor ancak 60 hz görebildikten sonra hiç bir anlamı yok benim için. Palit gibi markaları da tercih etmek istemedim. Teşekkürler.

Eki Görüntüle 377260
Bir şey sorcağım, o figürün yanındaki resim cyberpunk 2077 mi?

Dijital çıkışlar olduğu için dönüştürücü, sorununuzu çözer diye düşünüyorum. Geçenlerde RTX serisinden bir ekran kartının incelemesini izledim. Görüntü çıkışlarının olduğu kısımdaki ızgaradan yer tasarrufu ve hava çıkışının kolaylaştırılması için DVI kaldırılmıştı ancak kutu içeriğinde dönüştürücü vardı.

980 TI dan RTX 2060'a geçince kayda değer bir fark hissedeceğinizi sanmıyorum. Zotac RTX 2070 tavsiye ederim, en ucuz 2070'lerden birisi ve DVI var.

Türkiye'de satışını yapan bir mağaza bulursam mutlaka değerlendiririm. Teşekkürler.

Dijital çıkışlar olduğu için dönüştürücü, sorununuzu çözer diye düşünüyorum. Geçenlerde RTX serisinden bir ekran kartının incelemesini izledim. Görüntü çıkışlarının olduğu kısımdaki ızgaradan yer tasarrufu ve hava çıkışının kolaylaştırılması için DVI kaldırılmıştı ancak kutu içeriğinde dönüştürücü vardı.

Aktif dönüştürücüleri biraz inceledim. DisplayPort'u DVI-D'ye çeviriyor ama hiç biri 144hz desteklemiyor bakındıklarımda. Zaten direkt DP to DVI-D 144hz olarak aratıyorum. Mümkün olmadığına dair yazılar gördüm hep.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı