%99 XFX 6500 XT kullanımı sorun yaratır mı?

LeonScottKennedy

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, bazı oyunlarda GPU %99'a çıkıyor. Tamam, bu normal bir şey, oyun güçlü çünkü ama bu olduğunda gene normal olarak çok gürültülü çalışıyor, fanlar hızlanıyor, ısı maksimum 64'e çıkıyor. Benim sorum, bu ekran kartına zarar verir mi? Çok titiz bir insanım ister istemez tedirgin oluyorum.
XFX 6500 XT.

Gayet iyi sıcaklıklar üst düzey kartlar 70 dereceler vr üstünde çalışıyor 60 derece giriş seviyesi kartlar için iyi. 60 altı gören kartta yok zaten.

Hocam benim ekran kartı (RTX 2060 Super) boşta 30-40 derece, oyun sırasında ise 70-80 derece oluyor. Bir sıkıntı olur mu? Kasanın hava akışında da bir problem yok serin serin akıyor. Kartı alalı daha 10 gün oldu.

Hocam benim ekran kartı (RTX 2060 Super) boşta 30-40 derece, oyun sırasında ise 70-80 derece oluyor. Bir sıkıntı olur mu? Kasanın hava akışında da bir problem yok serin serin akıyor. Kartı alalı daha 10 gün oldu.
Marka ve model nedir ? Şuan havaların kendisi de sıcak olduğundan değerler öyle aman aman durmuyor. 80'in üstü bi tık sıkıntı.

GPU %99'u görürken işlemci hangi ısı değerlerinde oluyor?
54 civarını geçmez.

Normal olmadığı kesin.

Geri
Yukarı