%99 XFX 6500 XT kullanımı sorun yaratır mı?

Marka ve model nedir ? Şuan havaların kendisi de sıcak olduğundan değerler öyle aman aman durmuyor. 80'in üstü bi tık sıkıntı.
Marka Galax modeli yazmıştım zaten.

Kaç fanlı model ?
2.

54 civarını geçmez.

Normal olmadığı kesin.
Ne yapabilirim?

54 civarını geçmez.

Normal olmadığı kesin.

Marka Galax modeli yazmıştım zaten.

2.

Ne yapabilirim?
Kasanız mesh değilse bu havalarda 2 fanlı olan modeller için durum biraz sıkıntı. Fanlarınızı MSI Afterburner ile kontrol edebilirseniz fan hızlarını arttırmayı önerebilirim. Biraz olsun soğutmada etkili olacaktır.

Ne kadara aldınız ki?

6,600 TL civarı.

Kasanız mesh değilse bu havalarda 2 fanlı olan modeller için durum biraz sıkıntı. Fanlarınızı MSI Afterburner ile kontrol edebilirseniz fan hızlarını arttırmayı önerebilirim. Biraz olsun soğutmada etkili olacaktır.
Kasam mesh. Afterburner kullanmak istemiyorum açıkçası kartın kendi karar vermesi daha iyidir diye düşünüyorum.

Kasam mesh. Afterburner kullanmak istemiyorum açıkçası kartın kendi karar vermesi daha iyidir diye düşünüyorum.
Farkeden birşey olmuyor. Fanlarınız hızlı çalışırsa sesli çalışır ve fanların ömründen gider. Fanları değiştirebilirsiniz. Ancak ekran kartı ısınırsa kartın ömründen gider. Tercih sizin :)

6,600 TL civarı.

Bilgim yok ama 2060'ın fazla ısınan bir kart olduğunu söylüyorlar o yüzden 70-80 arası dereceler normal diye düşünüyorum.

Farkeden bir şey olmuyor. Fanlarınız hızlı çalışırsa sesli çalışır ve fanların ömründen gider. Fanları değiştirebilirsiniz. Ancak ekran kartı ısınırsa kartın ömründen gider. Tercih sizin :)

Kartın gitmesi daha iyi en azından harici program kullanıp kartı bozacağıma kart kendi kendine giderse belki garantiye alıp değiştirirler 🙂

Geri
Yukarı