9900K için Soğutucu + Kasa Önerisi

Jordan Belfort

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Software Engineer
Merhaba dostlar,

9900K aldım fakat soğutucu ve kasa kısmını hala netleştiremedim. Sepetimde şu an CORSAIR HYDRO Series H115i PRO RGB 280mm duruyor. Bu soğutucu 9900K için yeterli olacak mıdır? Fiyat/performans olarak farklı öneriler var ise açığım. Ve en büyük sıkıntım H115i alırsam kasayı da 280mm destekleyen almam gerekiyor ve 240mm kasa ile fiyatları karşılaştırınca çok fark var. Bu farka değer mi ya da öneriler varsa H115i için her şeye açığım. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütçenizi ve varsa başka kriterlerinizi de belirtin. Kafamdan Corsair 275R veya NZXT H500 önerebilirim, ikisinin de ön tarafına uyar H115i PRO. 9900K için şahsi tavsiyem H150i PRO, o ayrı mesele 😒

Soğutucu yeterli. Kasayı da hava akışı iyi olan bir model seçtiğinizde sorun yaşamazsınız.
Fiyatları yakınsa Thermaltake Floe Riing RGB 360 TT Premium öneririm. 360mm destekleyen kasaların fiyatına bakarsınız, daha uyguna geliyorsa tercih edilebilir.

Ben de i9 9900K kullanıcısıyım, su anda H150i PRO 360 mm kullanıyorum. Bu sogutucu işlemcimden 10 gün sonra geldi. O süreçte eski soğutucum olan Thermaltake Water 3.0 240 mm kullandım ve o ürün 3 yıllıktı ve o sıra voltaj ayarlarından dolayı bir sıkıntı çektim ve birçok ayarda deneme şansım oldu. Bu iki ürün arasında fark yok. 360 mm'lik H150i ile eski 240 mm'lık ürün arasında fark yoksa kesinlikle Thermaltake Floe Ring 360 öneririm :) Şu anda MEG Z390 Godlike anakartta 4.7 GHz'de boşta 34 35 derecelerde cinebench testlerinde ise max 62 63 derece. BIOS'tan Override modda sıcaklıklar böyle. Adaptive moda alırsam 90 dereceyi görüyor Cinebench testinde.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütçenizi ve varsa başka kriterlerinizi de belirtin. Kafamdan Corsair 275R veya NZXT H500 önerebilirim, ikisinin de ön tarafına uyar H115i PRO. 9900K için şahsi tavsiyem H150i PRO, o ayrı mesele 😒
H150i inceledim fakat 115iden beni vazgeçirebilecek kadar bir özelliğini göremedim. O yüzden emin değilim h150iden ama kasaları inceleyeceğim. Daha çok üst taraftan radyatör seviyorum ama bakacağım artık çoğu kasa önden alıyor :(
Soğutucu yeterli. Kasayı da hava akışı iyi olan bir model seçtiğinizde sorun yaşamazsınız.
Fiyatları yakınsa Thermaltake Floe Riing RGB 360 TT Premium öneririm. 360mm destekleyen kasaların fiyatına bakarsınız, daha uyguna geliyorsa tercih edilebilir.
But floe yi ilk defa gördüm bir araştırma yapıp inceleyeceğim, spesifik kasa modeli varsa öneriniz duymak isterim şahsen
Yeter de artar bile ayrıca kasa olarak da paranız varsa Cooler Master C700p Cosmos'u önerebilirim ama o kadar paranız yoksa Cooler Master MasterBox Q300P RC-MCB-Q300P-KANN-S02'yi önerebilirim
Hocam c700 e o kadar para vermek istemem, ramleri ssdleri vs üste çıkarırım o kadar içim el vermez :D masterbox çok güzelmiş baya hoşuma gitti çok tatlı :D ama 2080 ve 280mmradyator ile yeterli boşluğu sağlayamayacak gibi küçük geldi gözüme. Tam fikriniz nedir ?
Ben de i9 9900K kullanıcısıyım, su anda H150i PRO 360 mm kullanıyorum. Bu sogutucu işlemcimden 10 gün sonra geldi. O süreçte eski soğutucum olan Thermaltake Water 3.0 240 mm kullandım ve o ürün 3 yıllıktı ve o sıra voltaj ayarlarından dolayı bir sıkıntı çektim ve birçok ayarda deneme şansım oldu. Bu iki ürün arasında fark yok. 360 mm'lik H150i ile eski 240 mm'lık ürün arasında fark yoksa kesinlikle Thermaltake Floe Ring 360 öneririm :) Şu anda MEG Z390 Godlike anakartta 4.7 GHz'de boşta 34 35 derecelerde cinebench testlerinde ise max 62 63 derece. BIOS'tan Override modda sıcaklıklar böyle. Adaptive moda alırsam 90 dereceyi görüyor Cinebench testinde.
Bir arkadaş daha sizinle aynı modeli söyledi, bir bakacağım ona umarım beğenirim. Kasa olarak ne kullanıyorsunuz yada öneri var mı hocam?

Teşekkürler arkadaşlar.

Son düzenleme:
Thermaltake view91 kullanıyorum. Bütçene göre thermaltake kasaları önerebilirim ben kullanıyorum memnunum. Thermaltake view71 öneririm gözüm kalmıştı o kasada :)

Son düzenleme:
Kasa olarak yeni çıkan Phanteks Eclipse P600s çok iyi gözüküyor. Yakında Türkiye' de stoklara girecek. İnceleyip değerlendirmeye alın derim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Öncelikle düşündüğünüz sıvı soğutucuyu kullanıyorum size tavsiyem bütçeniz varsa direk tek atmanızdır üzerine bir de Thermal Grizzly termal macun alırsanız boşta 25 dereceleri yükte maksimum 70 dereceleri görürsünüz ki i7 8700K işlemciyi bu ikili ile beraber 5.0 GHZ de delidsiz stabil bir şekilde 70-75 derece arasında kullanabiliyorum. Kasa önerisine gelecek olursak üst tarafta ve ön tarafta 360 MM fan destekleyen hava akışı çok iyi görüntü olarak da altta kalmayan malzeme kalitesi tamamen çelikten olan sadece üst panel hariç Cooler Master H500P Mesh modelini öneririm mesh modeli önü tamamen ızgara olmasıyla hava akışında muazzam ölçüde fark yaratıyor şuan kullandığım kasa ve soğutucu ikilisidir termal macun Türkiye stoklarında mevcut değil fakat onun yerine amazondan gelmesini bekleyemem derseniz direk Cooler Master MasterGel Pro Elmas nano partiküllü olan modeli de alabilirsiniz.

Öncelikle düşündüğünüz sıvı soğutucuyu kullanıyorum size tavsiyem bütçeniz varsa direk tek atmanızdır üzerine bir de Thermal Grizzly termal macun alırsanız boşta 25 dereceleri yükte maksimum 70 dereceleri görürsünüz ki i7 8700K işlemciyi bu ikili ile beraber 5.0 GHZ de delidsiz stabil bir şekilde 70-75 derece arasında kullanabiliyorum. Kasa önerisine gelecek olursak üst tarafta ve ön tarafta 360 MM fan destekleyen hava akışı çok iyi görüntü olarak da altta kalmayan malzeme kalitesi tamamen çelikten olan sadece üst panel hariç Cooler Master H500P Mesh modelini öneririm mesh modeli önü tamamen ızgara olmasıyla hava akışında muazzam ölçüde fark yaratıyor şuan kullandığım kasa ve soğutucu ikilisidir termal macun Türkiye stoklarında mevcut değil fakat onun yerine amazondan gelmesini bekleyemem derseniz direk Cooler Master MasterGel Pro Elmas nano partiküllü olan modeli de alabilirsiniz.
Ürünlerin çok büyük kısmı amazon.com dan geliyor hocam zaten :D inceleyeceğim bunları bakalım 70lerede görmek istemzdim sıcaklığı, keşke 50 60larda kalabilseydi birde biz i9 takıcaz :D
Kasa olarak yeni çıkan Phanteks Eclipse P600s çok iyi gözüküyor. Yakında Türkiye' de stoklara girecek. İnceleyip değerlendirmeye alın derim.

Teşekkür ederim benimde hoşuma gitti, daha detaylı inceleyeceğim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı