9K TL oyun ve ders için laptop önerisi

Bütçe
9000 TL
Şu marka ön yargısını bırakın. 1650'li Abra kasasını da, 2070'li Tulpar kasasını da kullanıyorum. Soğutma diğer markalarla aynı. Malzeme kalitesi hiç de kötü değil. 2 senedir kullanıyorum ve böyle ilgili bir teknik servis görmedim. Lütfen kullanmadan yorum yapmayın. İyi sosyaller.

Özellikle Abra serisi parça kalitesi olarak vasat denebilir.
Bu modeli de tercih edebilirsiniz kasalarını MSI'dan alıyorlar.
@mirsady evet hocam açıklamanızı görmek isterim?
@Turkish Kebab sizin de.

Monster ilk aldığımda da şimdi öneriyorum neden mi?
Tulpar T7 V21.1.4

1) 7 aydır kullanıyorum. Hem render hem oyun için kullandım günde 2 3 saat işlemcinin %100 çalıştığı da oldu. Aldığımdan beri ne macun değişti ne de temizlik yapıldı. Ben yine de 83C üstü sıcaklık görmedim. ROG laptoplar bile bu sıcaklıkların üstüne çıkabiliyor.
2) Herhangi bir performans düşüşü yaşamadım. Hatta ben aldığımda 10875H çok yeniydi. Çeşitli güncellemeler ile daha da güçlendi. İlk aldığımda 60 FPS aldığım oyunlarda şu an yine 60 civarı FPS alıyorum.
3) Şarj konusunda bir çok gaming laptop geride. Ben 3 saat kadar webde gezebiliyorum.
4) Malzeme kalitesi Monster'a göre oldukça iyi. Magnezyum malzeme premium hissettiriyor. Klavye hem iş hem oyun için tasarlanmış. Bu yüzden yazı yazarken de oyun oynarken de rahat hissettiriyor.

Abrayı uzun süreler kullanmadım ama arkadaşımdan alıp deneyimleme şansım oldu ve öneriyorum neden mi?
Abra A5 v15.8.3

1) Uzun süreler denemedim fakat yaklaşık 2 aylık bir cihazı PUBG ve RDR 2 de denedim. Ekran kartı 68 işlemci de 80 dereceyi geçmedi test ettiğim sırada. 10750H fazla ısınan bir işlemci olmasına rağmen değerler oldukça iyi
2) Malzeme kalitesi Tulpar kadar olmasa oldukça yeterli. Plastik fakat kötü bir plastik değil ve hissiyat olarak da fena değil.
3) Klavye ve ekran f/p ürünü. Parlaklık olarak paneli biraz düşük fakat, 120HZ oldukça iyi.
4) Fiyatına kıyasla tercih edilebilecek modeller Acer Nitro veya Lenovo Ideapad. 120Hz Acer bulunursa o alınmalı, bulunamazsa Monster. Ideapad soğutma olarak berbat. Aynı arkadaş ilk Ideapad aldı fakat işlemci 92 C görüyordu. İade edip Monster aldı ve memnun.

Emredersiniz komtanım, ekleriz. 1000 TL kolay bulunmuyor yalnız.

Bu bilgisayar RAM yükseltmesi ile alınabilir belki.
Abra modellerinin kasası kalitesiz ve ince.

Benim fikrim Lenovo Legion'u tercih etmelisin. Taşıması daha kolay, pili daha uzun süre gider, malzemeleri kaliteli ve donanımından eksik göremedim.
Sanırım bunu seçiceğim çünkü arkadaş çok geziyor.
Emredersiniz komtanım, ekleriz. 1000 TL kolay bulunmuyor yalnız.

Abra modellerinin kasası kalitesiz ve ince.
Arkadaşın aslında 1000 TL si daha var fakat başka bir şey için saklıyormuş.

Hocam arkadaş çok gezdiğini söylemiş. 3. kategori bir laptop bakması gerekmez mi?

Abra kasalarının soğutması kötü.
Bende bunu öneriyorum Lenovo IdeaPad Gaming 3 81Y400LGTX i5-10300H 16 GB 1 TB + 256 GB SSD GTX1650TI 15.6" Full HD Notebook Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
@Radeon RX 5500M hocam bende sizi laptop konularına yazıyorum.
Hocam bu laptopu Excalibur g770 ile karşılaştırırsak bu laptopun bu kadar ucuz olma sebebi nedir?

Geri
Yukarı