_Openme Fidye Yazılımı Nasıl Temizlenir?

Scales

Decapat
Merhabalar bu olay dün başıma geldi ve cidden çok can sıkıcı. Bilgisayardaki tüm dosyalarımın olduğu klasörlerde bir TXT dosyası oluşturulmuş ve özetle benden fidye istiyor dosyalarıma yeniden ulaşmak için. Örnek olarak Steam oyunlarımın hepsi bilgisayarımda yüklü ama dosyalarıma erişemiyorum. Ekran görüntüleriyle gösteriyorum size aşağıda.

TECHNOPAT 1.PNG
TECHNOPAT 2.PNG
TECHNOPAT 3.PNG
TECHNOPAT 4.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de e-postalarımı kontrol ederken bir e-mail gelmiş. Benim kullandığım bir şifreyi söylüyor bana ve 950 dolar hesabına yüklemezsem izlediğim müstehcen içerikleri tanıdıklarıma göndereceğini söylemiş. Bunu okuduktan sonra izlediğim müstehcen içerikli videolara göz attım ve eksik bir şeyler olduğunu fark ettim. Daha yaratıcı olan müstehcen içerikler izledim 1 saat kadar. Madem tanıdıklarıma gösterecekmiş, en azından vay be Ömür zevk sahibi adammış diyebilsinler :D Bir Adana' lı ile aşık atabileceğini sananlara acıyorum :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de e-postalarımı kontrol ederken bir e-mail gelmiş. Benim kullandığım bir şifreyi söylüyor bana ve 950 dolar hesabına yüklemezsem izlediğim müstehcen içerikleri tanıdıklarıma göndereceğini söylemiş. Bunu okuduktan sonra izlediğim müstehcen içerikli videolara göz attım ve eksik bir şeyler olduğunu fark ettim. Daha yaratıcı olan müstehcen içerikler izledim 1 saat kadar. Madem tanıdıklarıma gösterecekmiş, en azından vay be Ömür zevk sahibi adammış diyebilsinler :D

Bak bakıyım rahmetli tam ölmüşmü hesabı ama :D benim sorunu çözmem lazım önemli dosylarımız var yani :D

Bu tarz bir sorun ile karşılaşmanız gerçekten can sıkıcı.
KasperSky tam koruma paketini deneyebilirsiniz.
Merak etmeyin 31 gün ücretsiz tam sürümü kullanım imkanı sağlıyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı