"A disk read error occured press CTRL + alt + del to restart" hatası

Makaleler
12
Daha fazla  
Merhaba, bugün okuldan geldim ve üstümü değiştirerek odama geçtim, odama geçtikten kısa süre sonra bilgisayarı başlattım ve internette gezindim, bilgisayar ara sıra takılıyordu ve en sonunda tamamen dondu. Ben de anakart üzerindeki pinlerden bilgisayarı yeniden başlattım. BIOS ekranı geçtikten sonra ekranda ing. A disk read error occured press CTRL + alt + del to restart uyarısı göründü, herhalde sabit disk tamamen bozuldu zannettim. Bilgisayarı kapattım ve SATA kablosunu çıkarıp sabit diske yeniden bağladım. Bunun üzerine bilgisayarımı tekrar başlattım, bu sefer hiçbir sıkıntı yoktu ve bilgisayar sorunsuz bir şekilde açıldı, dosyalarda gezindim, zamanında okunuyor ve karşıma geliyor, donma ya da takılma gözlemlemedim. Şu anda da bilgisayarım gayet sorunsuz bir biçimde çalışıyor ve HD Tune programıyla yaptığım bad sector taraması sonucunda sabit diskimde tek bir bad sector dahi çıkmadı. Sorun neden kaynaklanmış olabilir? Yardımcı olabilirseniz şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kablo gevşemiş olabilir siz ne olur olmaz bu talimatları izleyin.

1. Komut satırını (CMD) yönetici olarak açın ve bu komutları yazın.
  2. DISM /Online /Cleanup-Image /CheckHealth
  3. DISM /Online /Cleanup-Image /ScanHealth
  4. DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth
  5. sfc /scannow
(Sırası ile yazın)

Kablo gevşemiş olabilir siz ne olur olmaz bu talimatları izleyin.

1. Komut satırını (CMD) yönetici olarak açın ve bu komutları yazın.
  2. DISM /Online /Cleanup-Image /CheckHealth
  3. DISM /Online /Cleanup-Image /ScanHealth
  4. DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth
  5. sfc /scannow
(Sırası ile yazın)
Kablonun gevşeme ihtimali olduğunu sanmıyorum, ama komutları deneyeceğim, teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı