"A disk read error occurred" hatası nedir?

BahaCtn

Hectopat
SSD veya HDD modeli
SanDisk SSD PLUS 240GB
Sistemimin kurulu olduğu SSD Steam'dan oyun indirirken mavi ekrana geçti, indirdiğim dosyalar bu diske değildi. Sonrasında böyle bir ekranla karşılaştım. Daha önce aynı şekilde bir HDD sorunu yaşadım HD Tune Pro ile zamanı biraz ertelemiştim. Yanılmıyorsam hatalı yerleri siliyordu disk oraya yazmasın diye. SSD konusunda ne yapabilirim? Yeni bir disk alıp sistemi formatlamak istemiyorum.

a27f2ba3-cfb1-4bca-9b9b-d4ce9aaab286.jpeg

dc5bc8cd-0477-42d4-9586-f7c95fbeba5b.jpeg

c6262549-0217-4eec-9b12-4fe35a84f222.jpeg

Hocam Windows'un kurulu olduğu diskte de bir sorun var, format deneyin diyeceğim çok klasik cevap olacak ama tahminimce Windows'un kurulu olduğu disk bozulmuş.

Sorun zaten dediğiniz gibi. Ama örnek verdiğim çözüm gibi alternatif yollar arıyorum.
HDD Low Level Format'dan mı bahsediyorsunuz? SSD'lerde çalışıyor mu pek emin değilim.

HDD Low Level Format'dan mı bahsediyorsunuz? SSD'lerde çalışıyor mu pek emin değilim.
HD Tune Pro'dan bahsediyorum. Daha önce de bir yardım talebim olmuştu Recep Baltaş bu programı önermişti. Diskteki hataları yerleri temizleyip diskin o yerlere yazmasını engellemişti diye biliyorum. Bu yöntemler 1 sene kadar sorun yaşamadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı