"A disk read error occurred" hatası

Alperen16033

Decapat
Başlıkta belirttiğim hatayı alıyordum BIOS ayarlarına girdim ve Harddisk P2'de DVD P0'da duruyordu. Bildiğim kadarıyla harddiskin BIOS ayarlarına P0'da durması gerekiyor yeniden başlattığımda harddisk BIOS'ta devre dışı gözüküyordu. Ben de DVD'yi söktüm bilgisayardan şimdi ekran hiç açılmıyor. Harddiski görmüyor sanırım. DVD'yi harddisk gibi görüp falan açılıyordu ekran sanırım DVD'yi sökünce komple gitti.

Son düzenleyen: Moderatör:
Başlıkta belirttiğim hatayı alıyordum BIOS ayarlarına girdim ve Harddisk P2'de DVD P0'da duruyordu. Bildiğim kadarıyla harddiskin BIOS ayarlarına P0'da durması gerekiyor yeniden başlattığımda harddisk BIOS'ta devre dışı gözüküyordu. Ben de DVD'yi söktüm bilgisayardan şimdi ekran hiç açılmıyor. Harddiski görmüyor sanırım. DVD'yi harddisk gibi görüp falan açılıyordu ekran sanırım DVD'yi sökünce komple gitti.
HDD bozulmuş olabilir, başka bir HDD dene çalışacak mı?

HDD çalışıyor, birkaç kere daha bu sorun olmuştu. Bios ayarlarında boot menüden HDD'yi P0'a alınca çalışmıştı. HDD'nin boot yazılımında bir sıkıntı varmış sanırım ama geçici olarak hallediliyordu. Şimdi hiç açılmıyor ekran.

Hiç açılmıyor dediğiniz BIOS'a dahi girmiyor değil mi?
Evet hocam ekran gelmiyo hiç ekran kablosunda bi sıkıntı yok

Beyler bilgisayarcıya götürdüm halletti sağolun yardımlarınız için. Konu çözüldü

Son düzenleme:
Bilgisayarının BIOS’una gir ve Standart CMOS seçeninin olduğu sekmede Drive A yazan yerin karşısında ki “1.44M, 3.5 in” yazan yeri bulup enter yap.Ardından yapacağın işlem açılan küçük panelde "none" seçeneğini seçmek.Artık bilgisayarın açılışta A Disk Read Error Occured hatası vermeyecek diye tahmin ediyorum.

Bilgisayarının BIOS’una gir ve Standart CMOS seçeninin olduğu sekmede Drive A yazan yerin karşısında ki “1.44M, 3.5 in” yazan yeri bulup enter yap.Ardından yapacağın işlem açılan küçük panelde "none" seçeneğini seçmek.Artık bilgisayarın açılışta A Disk Read Error Occured hatası vermeyecek diye tahmin ediyorum.
Bende bunu önerecektim ama bios bölümüne girmiyor zaten sorun çözülmüş hayırlı olsun.

Bende bunu önerecektim ama bios bölümüne girmiyor zaten sorun çözülmüş hayırlı olsun.
Konuyu hortlatıcam ama benim bios’ta Standart CMOS diye bir şey yok. ne yapmam lazım?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı