Bilgisayar açarken "a disk read error occurred" hatası

furkan.061995

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayar açarken "a disk read error occurred press ctrl+alt+del to restart" yazısı karşıma çıkıyor farklı aktivasyonları kullandığımdan. Bu programı nasıl bios üzerinden nasıl açabilirim ?
@Recep Baltaş

@furkan.061995
Öyle diyorsa sorun işletim sistemi ile alakalı olmayabilir genelde çoğu sistemde sistem bulunamadı gibisinden hata verir.

BIOS üzerinden diskiniz gözüküyor mu? Gözükmüyor ise HDD okunmuyor demektir.
Evet gözüküyor. Harddiskte sorun yok zaten. Farklı aktivasyonlar kullandığımdan çakışıyor. Bu yüzden pc açılmıyor. Bu programı nasıl kullanabilirim

@furkan.061995
O program çıkalı bayağı zaman geçti. Artık kullanmanızı çok fazla tavsiye etmiyorum.

Windows 7 kurulum diski hazırlayıp Boot edin ve orada başlangıç onarımı ve sistem onarımı yapın.

Dediğinizi yapmıştım. Her komutları denedim. İşe yaramıyor. Geriye bu programı kullanmak kaldı.

@furkan.061995
O program çıkalı bayağı zaman geçti. Artık kullanmanızı çok fazla tavsiye etmiyorum.

Windows 7 kurulum diski hazırlayıp Boot edin ve orada başlangıç onarımı ve sistem onarımı yapın.

Bilgisayarınızı onarın yazısını tıklıyorum. Karşıma bu çıkıyor.

15823605578611579617097.jpg

Bide buna bakarsanız.

1582360666887-156499836.jpg

@furkan.061995

Yardım edecek misiniz artık. 5 konu açıyorum. Adam akıllı yardım eden bir insan bile yok. Yeter artık. Bu programı nasıl kullanabilirim? Söyleyin yeter. Stres yüzünden saçlarım dökülüyor. Nasıl kullanacağım söyler misiniz lütfen.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dediğinizi yapmıştım. Her komutları denedim. İşe yaramıyor. Geriye bu programı kullanmak kaldı.

Bilgisayarınızı onarın yazısını tıklıyorum. Karşıma bu çıkıyor. Eki Görüntüle 504470
Bi de buna bakarsanız
Eki Görüntüle 504472

Yardım edecek misiniz artık? 5 konu açıyorum. Adam akıllı yardım eden bir insan bile yok. Yeter artık. Bu programı nasıl kullanabilirim. Söyleyin yeter. Stres yüzünden saçlarım dökülüyor. Nasıl kullanacağım söyler misiniz lütfen?
Öncelikle sakin olun. Bunda saç baş dökülecek bir şey yok. Herkes buraya sorunlarını çözmek için konu açıyor sizin gibi. Sizinkiler görülmemiş veya bilinmemiş olabilir. Biz de insan olduğumuz için 7/24 burada olamıyoruz gördüğümüzde yardımcı olabileceğimize cevap veriyoruz.

Onarımı hangi işletim sistemi kullanıyorsanız onun kurulumu ile yapın eğer yine olmuyorsa aşağıdaki komutları sırasıyla deneyin.

Kod:
bootrec/fixmbr
ENTER
Kod:
bootrec/fixboot
ENTER
Kod:
bootrec/scanos
ENTER
Kod:
bootrec/rebuildbcd
ENTER

Bunlar da işe yaramazsa attığınız resimdeki gibi temiz Windows kurulumu yapacaksınız ve bir daha bu tarz programlar kullanmayacaksınız.

Öncelikle sakin olun. Bunda saç baş dökülecek bir şey yok. Herkes buraya sorunlarını çözmek için konu açıyor sizin gibi. Sizinkiler görülmemiş veya bilinmemiş olabilir. Biz de insan olduğumuz için 7/24 burada olamıyoruz gördüğümüzde yardımcı olabileceğimize cevap veriyoruz.

Onarımı hangi işletim sistemi kullanıyorsanız onun kurulumu ile yapın eğer yine olmuyorsa aşağıdaki komutları sırasıyla deneyin.

Kod:
bootrec/fixmbr
Enter.
Kod:
bootrec/fixboot
Enter.
Kod:
bootrec/scanos
Enter.
Kod:
bootrec/rebuildbcd
Enter.

Bunlar da işe yaramazsa attığınız resimdeki gibi temiz Windows kurulumu yapacaksınız ve bir daha bu tarz programlar kullanmayacaksınız.

Dediğinizi yaptım. Evet deyince sonuç bu çıkıyor.

Dosya Ekleri

• 1582362362678-818712404.jpg
    1582362362678-818712404.jpg
    987,1 KB · Görüntüleme: 29
Son düzenleyen: Moderatör:
Dediğinizi yaptım. Evet diyince sonuç bu çıkıyor.
Y dediniz mi? Eğer olmadıysa baştan Windows kuracaksınız. Bu konudaki yazılım Windows açıkken çalışabiliyor ondan dolayı sizin uygulama imkanınız yok.

Verilerinizi kurtarmak için bu durumda gidip herhangi bir Linux live boot edilen bir dağıtımı USB belleğe yazdırıp dosyalarınızı kurtarın. Sonrasında format atarsınız.

Y dediniz mi? Eğer olmadıysa baştan Windows kuracaksınız. Bu konudaki yazılım Windows açıkken çalışabiliyor ondan dolayı sizin uygulama imkanınız yok.

Verilerinizi kurtarmak için bu durumda gidip herhangi bir Linux live boot edilen bir dağıtımı USB belleğe yazdırıp dosyalarınızı kurtarın. Sonrasında format atarsınız.
Nasıl yazdırıp verileri kurtaracam. Anlatır mısınız?

Nasıl yazdırıp verileri kurtaracağım? Anlatır mısınız?
Öncellikle bir USB belleğe format diski yazdırır gibi bir Linux dağıtımı yazdırın. Ben size Pardus linkini aşağıya bırakacağım. Onu belleğe yazdırın bootable şekilde aşağıda anlatıldığı gibi.

Sonra bilgisayara belleği takıp yeniden başlatıp boot edin. Aşağıda görüldüğü gibi "Pardus Çalışan" seçeneğini seçin ve bekleyin sistem açılana kadar. Ama aşağıda denildiği gibi dikkat edin kurulum yapmayın sadece siz orada "Pardus Çalışan" seçeceksiniz.

Sonra sistem başladıktan sonra verilerinizin bulunduğu diske girip hangi diske yedeğini alacaksanız alın. Tabi bu diski format esnasında sonra silmeyin. Veya ikinci bir USB belleğe de depolayabilirsiniz.

Sonra sistemi kapatın. Windows kurulumuna gelip verilerinizin bulunduğu diski değil de diğer diski formatlayın.

İşlem bu kadar.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı