Çözüldü A Way Out oyundan atıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Awerquan

Hectopat
Arkadaşlar, dün Xbox Game Pass üzerinden A Way Out oyununu indirdim. Oyunu başarıyla açtım. Ancak oyun başladıktan ve ben Local Play'e bastıktan yaklaşık 30 saniye sonra oyun kapandı ve herhangi bir hata vermeden masaüstüne döndüm. Bu sorunu nasıl çözebileceğim hakkında ise size danışmak istedim. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Çözüm
Bu sorun 11. nesil Intel işlemcili PC'lerde mevcut genel olarak. Aynı problemi ben şu şekilde çözdüm:

- Başlat'a tıklayıp "Sistem ortam değişkenlerini düzenleyin" diye aratıp ilgili pencereyi açın.
- Açılan pencereden "Ortam Değişkenleri"ne tıklayın.
- Açılan pencerenin alt tarafındaki "Sistem değişkenleri" kısmında "Yeni" butonuna tıklayın.
- Açılan pencerede değişken adı kısmına OPENSSL_ia32cap yazın.
- Değişken kısmına da ~0x200000200000000 yazın ve tamam diyerek tüm pencereleri kapatın.
- Bilgisayarı yeniden başlatın. Şansınız varsa sorun düzelmiş olacaktır.
EA Desktop üzerinde doğrulama yoktu. Ben de Origin üzerinden doğrulamayı denedim. Başarıyla doğruladı ancak sorunum çözülmedi. Bu arada oyunu 2 kez silip yükledim ancak sorunum yine çözülmedi.

Arkadaşımla Steam üzerinden A Way Out oyununu oynamaya çalışıyoruz. Oyun açıldıktan 30-40 saniye sonra hata vermeden aniden kapanıyor.
Sorunu çözmek için yaptıklarımız:
Dosyaları doğrulamak.
Oyunu silip yüklemek.
Bunların haricinde bir de oyun dosyalarını karıştırırken hata log dosyası gibi bir dosya buldum. Ve içinde 10-15 adet;

Kod:
[0616/173448:WARNING:resource_bundle_qt.cpp(114)] locale_file_path.empty() for locale.

Vardı. Bu hatayı açıklayabilecek ve sorunuma yardımcı olabilecekler varsa şimdiden çok teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı