Çözüldü A Way Out oyundan atıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Awerquan

Hectopat
Arkadaşlar, dün Xbox Game Pass üzerinden A Way Out oyununu indirdim. Oyunu başarıyla açtım. Ancak oyun başladıktan ve ben Local Play'e bastıktan yaklaşık 30 saniye sonra oyun kapandı ve herhangi bir hata vermeden masaüstüne döndüm. Bu sorunu nasıl çözebileceğim hakkında ise size danışmak istedim. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Çözüm
Bu sorun 11. nesil Intel işlemcili PC'lerde mevcut genel olarak. Aynı problemi ben şu şekilde çözdüm:

- Başlat'a tıklayıp "Sistem ortam değişkenlerini düzenleyin" diye aratıp ilgili pencereyi açın.
- Açılan pencereden "Ortam Değişkenleri"ne tıklayın.
- Açılan pencerenin alt tarafındaki "Sistem değişkenleri" kısmında "Yeni" butonuna tıklayın.
- Açılan pencerede değişken adı kısmına OPENSSL_ia32cap yazın.
- Değişken kısmına da ~0x200000200000000 yazın ve tamam diyerek tüm pencereleri kapatın.
- Bilgisayarı yeniden başlatın. Şansınız varsa sorun düzelmiş olacaktır.
Bu sorun 11. nesil Intel işlemcili PC'lerde mevcut genel olarak. Aynı problemi ben şu şekilde çözdüm:

- Başlat'a tıklayıp "Sistem ortam değişkenlerini düzenleyin" diye aratıp ilgili pencereyi açın.
- Açılan pencereden "Ortam Değişkenleri"ne tıklayın.
- Açılan pencerenin alt tarafındaki "Sistem değişkenleri" kısmında "Yeni" butonuna tıklayın.
- Açılan pencerede değişken adı kısmına OPENSSL_ia32cap yazın.
- Değişken kısmına da ~0x200000200000000 yazın ve tamam diyerek tüm pencereleri kapatın.

Çözüm

- Başlat'a tıklayıp "sistem ortam değişkenlerini düzenleyin" diye aratıp ilgili pencereyi açın.
- Açılan pencereden "ortam değişkenleri"ne tıklayın.
- Açılan pencerenin alt tarafındaki "sistem değişkenleri" kısmında "yeni" butonuna tıklayın.
- Açılan pencerede değişken adı kısmına openssl_ia32cap yazın.

Allah senin ne muradın varsa versin be kardeşim. 3 günden beri kafaya koydum araştırıp duruyorum yemin ederim sana çok güzel dualar ettim adamın dibisin kendine çok iyi bak seviyorum seni!

Allah senin ne muradın varsa versin be kardeşim. 5 günden beri kafaya koydum araştırıp duruyorum yemin ederim sana çok güzel dualar ettim adamın dibisin kendine çok iyi bak seviyorum seni!

Dünden beridir bakıyorum ancak bir türlü yanıt bulamadım. 1050 Ti olan arkadaşım sorunsuz oynayabiliyor.
Yardımcı olabilecek aktif bir arkadaş var mı?

Denedin mi bu yöntemi
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

A Way Out gibi bir baş yapıta çok kötü demek.
Usta kimsenin oyun zevkine karışamazsın, sen A Way Out beğenirsin o It Takes Two beğenir, birine bu yüzden yorum yapman doğru değil. Ama lol de oynanmaz.

- Başlat'a tıklayıp "sistem ortam değişkenlerini düzenleyin" diye aratıp ilgili pencereyi açın.
- Açılan pencereden "ortam değişkenleri"ne tıklayın.
- Açılan pencerenin alt tarafındaki "sistem değişkenleri" kısmında "yeni" butonuna tıklayın.
- Açılan pencerede değişken adı kısmına openssl_ia32cap yazın.

Hocam benim arkadaşta hata varda onda olmadı ya başka çözüm yolu var mı?

Arkadaşım Xbox Game Pass'ten oynuyordu ve açılmıyordu. Xbox topluluktan birinin yardımıyla çözdük. Yaptıklarımızı bırakayım.

"-Uninstall the XBOX APP

1. Select Start > Settings > System > Troubleshoot > Other troubleshooters. Next, under Most frequent, select Windows Update > Run.

2. Manually restore store settings:
a) Press the Windows + R keys to open the Run window.
b) Type wsreset.exe and press the Enter key to execute the command. 3. Wait for the process to finish, restart your computer, reinstall the app and try the game again

Make sure to follow the steps in sequence, it will help fix the issue."

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı