A1 ehliyet 17 yaşına girmeden alınabilir mi?

16 yaşını bitirip yani 17 yaşında
Evet, 17 yaşına girmen lazım denmesinin sebebi milletin " 16 yaşında alabilirsin " cümlesini
" 15 yaşını doldurunca alabilirim " olarak algılamasından kaynaklı.

Kısaca A1 sınıfını almak için 16 yıl 1 gündür yaşaman lazım.
Daha açıklayıcı anlatamam sanırım.

Son düzenleme:
Konudan bağımsız bir insan 1 Ocak 2071'de doğduysa, 1 Ocak 2072 tarihli günde 1 yaşına girer, 1 Ocak 2084'te 13 yaşına girer vs. şu doldurma aptallığını hangi matematik özürlüsü canı cehenneme çıkardıysa canı cehenneme! Yeter artık bana birisi yaş doldurma demesin matematik var aloooo 4 işlem lan!

Orada anladığım yaş sınırı 16'ymış 17 değil zaten.

Hocam o daha cok devlet dairelerinin isleyis biciminden dolayi, normal sartlarda 17ye girdigimiz gun 17 yasindayiz diye dolasiriz ama resmi yerlerde is oyle yurumuyor.
Kac yil yasadiysan o yastasin.

Hocam o daha cok devlet dairelerinin isleyis biciminden dolayi, normal sartlarda 17ye girdigimiz gun 17 yasindayiz diye dolasiriz ama resmi yerlerde is oyle yurumuyor.
Kac yil yasadiysan o yastasin.
Ben öyle dolaşmıyorum. Yaşadığım yıl kadar söylüyorum zaten. 1 Ocak 2020'de doğduysan; 1 Ocak 2021 tarihinde 1 yaşında, 1 Temmuz 2021 tarihinde ise sapmaları yok sayarsak 1.5 yaşında olursun. Benim bakışım bu.

Bu muhabbet daha çok eski kuşaklarda var zaten. Çevremde de çok görmedim yani. Yeni kuşaktakilere en fazla eskilerden sirayet etmiştir. Eski kuşak ondalıklı sayı bilmediklerinden 1'den sonra 1,0000001 gibi bir sayı yerine direkt 2 geleceğini düşündüklerinden bu hatayı yapıyorlar. Ben bu yaşıma geldim hala kafam almaz yok ordan gün aldı burdan verdi, aldım verdim yapıp o piti piti karamela cart curt doldurdu koydu ölçü bitti... offfff yeter. Yani çift yarıkta girişimde gözlemci etkisinin neden ışığın tanecik ve dalga doğasını etkilediğini açıklayıp Nobel alırım ama şu yaş doldurma muhabbetinden çıkamam.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı