A1 Ehliyet ile CBR 125 kullanılır mı ?

LeoKevin6

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 15 yaşındayım. Seneye A1 ehliyet alacağım. Babam diyor ki bana A1 ehliyet alınca benzinle çalışan CBR 125 modelini kullanamam. Bende babamla iddaalaştım kullanabilirim diye. Arkadaşlar kullanabiliyor muyum trafikte A1 ehliyet alınca CBR 125 modelini? Şimdiden teşekkürler.

A1 Ehliyeti 16 yaşına girdiğin an itibari ile almak için başvurabilir, 125 CC ve 11KW gücünü geçmeyen motorsikletleri kullanabilirsin. CBR 125'in gücü 9.8KW'dir. A1 ehliyeti ile kullanılabilir.

Ekran Alıntısı.PNG
A1 ehliyeti 16 yaşını doldurunca alınıyor.(en son boyle okudum) yani daha 2 sene var ve a1 ile 125cc ye kadar olan motorları kullanabilirsin. Yani evet.

Yani 1.4.2001 de doğduysan, 1.4.2017 de ehliyet almaya hazırsın.

herkes kullanabilirsin demiş fakat yanlış bilmiyorsam cbr 125 racing sınıfına giriyor ve a1 de racing kullanamıyorsun ama emin olmak için bi kursa danışılmalı..

herkes kullanabilirsin demiş fakat yanlış bilmiyorsam cbr 125 racing sınıfına giriyor ve a1 de racing kullanamıyorsun ama emin olmak için bi kursa danışılmalı..
Attığım resimde (kurs sitesinden aldım) gördüğün gibi 125cc gücü 11 kw yi ve gücün ağırlığa oranı 0,1 i geçmeyen "2 tekerlekli motorlar" sürülebilir. Bu noktada türüyle ilgili bir sınırlama yok.

Tabiki de CBR 125R senin için rahat olur özellikle ilk motorunsa :)
Yamaha,KTM gibi düşürdüğünde para dökmezsin bende düşünüyorum bi cıbır

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı