A1 ehliyet nasıl alınır?

Birisiokadar

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Trafik kurallarını vs çok iyi biliyorum. Şehirler arası yolculukta pederin 1000CC'yi bile kullanıyorum ondan dolayı kullanmamda vs de bir sorun yok. A1 almak istiyorum ama peder yaşın gelsin hepsini alırsın diyor. Ama kendimce ufak bir motorla başlamak istiyorum. Derse vs ihtiyacım yok yalnızca sınavlara girip ehliyeti almak istiyorum. Ne yapmam lazım nerelere ne için başvurmam lazım?

Yaşım 17.

hocam bildiğim kadarıyla 16 yaşını geçtikten sonra ehliyet kursuna velinle gidiyorsun(18 yaşından küçüksün sonuçta reşit sayılmıyorsun.)kayıt olma gibi işler var yanında tcni götürmeyi unutma.ve sanırım 16 da sadece 125ccye kadar sürebilirsin almanı önermem.1 yaş daha bekle ve araba ehliyetini al araba ehliywti ile motorda sürebiliyorsun belli bir ccye kadar diye biliyorum.

hocam bildiğim kadarıyla 16 yaşını geçtikten sonra ehliyet kursuna velinle gidiyorsun(18 yaşından küçüksün sonuçta reşit sayılmıyorsun.)kayıt olma gibi işler var yanında tcni götürmeyi unutma.ve sanırım 16 da sadece 125ccye kadar sürebilirsin almanı önermem.1 yaş daha bekle ve araba ehliyetini al araba ehliywti ile motorda sürebiliyorsun belli bir ccye kadar diye biliyorum.
hacım ehliyet yaşları geldikce zaten babamla konuşup anlaşmıştık hepsini alacağım diye ondan yana sorun yok da, şu 1 sene içinde de kullanırken rahat olmak istiyorum. (pederin scooteri kullanıyorum ara sıra orada kafam rahat olsun diye)

Sağolun açıklamanız için iyi sosyaller.

Yeni konular

Geri
Yukarı