A1 ehliyet nasıl alınır?

codfanıyım

Centipat
Daha fazla  
Merhaba dostlar, 16 yaşındayım ve ailemi ikna ettim. A1 ehliyet almaya karar verdim. Ne zamandır istiyordum fakat en ufak bir bilgim yok. Motor kullanmasını biliyorum, scooter ve cg kullanmıştım. Vitesli motor kullanmayı da biliyorum fakat sınavında zorluk çekeceğim diye korkuyorum. Nasıl oluyor sınavı, ne sorusu soruyorlar? Bütün tabelaları trafik kurallarını falan mı soruyorlar?

E sınavda motor ilkyardım trafik adabı ve yolda geçiş üstünlüğü gibi sorular var direksiyon sınavında 8'e dikkat et.

Ailenle birlikte notere gidip muvafakatname çıkarttırman gerekiyor her şeyden önce, 18 yaşında olmadığın için veli onayı olarak geçiyor bu belge. Yazılı sınavda hangi tip ehliyeti alacak olursan ol sorulanlar aynı, ilkyardım ve trafik bilgisi soruyorlar.

Ailenle birlikte notere gidip muvafakatname çıkarttırman gerekiyor her şeyden önce, 18 yaşında olmadığın için veli onayı olarak geçiyor bu belge. Yazılı sınavda hangi tip ehliyeti alacak olursan ol sorulanlar aynı, ilkyardım ve trafik bilgisi soruyorlar.

Evet veli onayını biliyorum notere gidip o dediginiz muvafakatname zor bir şeymi

Eğer motosiklet kullanıyorsan İç parkuru halledersin orası basit. Benim garibime giden konu dış parkurda sana bir güzergah öğretiyorlar sınavda aynı güzergahdan gitmen gerekiyor yolu şaşırırsan kalıyorsun. Yol şaşırmanın ehliyet ile alakasını anlamadım.
Motosiklet ehliyetinde kalanların %90ı iki sebepten kalıyor.
  1. İç parkurda "engelden kaçış" var onu yapamıyorlar.
  2. Dış parkurda da sinyal vermeyi veya sinyali kapamayı unutuyorlar. Genelde kapama unutuluyor arabalarda otomatik kapanıyor ama motosiklette dönüş bitince sen kapatıyorsun.
Bunlar dışında kalacağını sanmıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı