A10 7850K Overclock

Hocam, voltajla sorunu çözmeniz imkansız. Yine de yardım ederdim ama ben BIOS'da CPU Voltage, NB Voltage vs. bu ayarları göremedim benim bildiğim voltaj böyle veriliyor ama APUlarda bu ayar farklı mıdır bilemem APU'ya voltaj vermekten anlayan birisi anlatırsa iyi olur. Boşuna ayar kurcalatmak istemiyorum size :(. AMD'nin resmi sitesinde bu olayla ilgili şöyle deniyor:

"Eğer APU frekansınız bazen olması gereken değeri göstermiyorsa endişelenmeyin. İşlemci sistem boşta iken enerji tasarrufu sağlamak için frekansını otomatik düşürür. Bu ayarı devre dışı bırakmak için AMD Cool&Quiet teknolojisini devre dışı bırakmalısınız."*** diyor.

Siz emin misiniz o ekranda Cool&Quiet'ın yazmadığına yukarılara falan baktınız mı?

***Why is AMD CPU/APU not always running at full speed

Son düzenleme:
Arkadaşlar yeni bir konu açmak istemedim çok uzun zamandan sonra.Sadece şunu sormak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim.
1-) Öncelikle AI Overclock Tuner'ı DOCP moduna alın ve öyle resim atın
2-) DİGİ+ VRM ayarlarında CPU Load Line Calibration'ı Very High'a alın aynı işlemi CPU/NB için de uygulayın. Eğer voltaj arttırmak istiyorsanız High'da bırakıp CPU Voltage'yi manual yapın.
3-)CPU ve CPU/NB Current Capability %130 olsun
Bu ayarları uyguladıktan apu multiplier space basarak arttırmamız oc için yeterli oluyor mu.İşlemci çalışma seviyesini 3.7'den 4.1 ghz'ye taşımak istiyorum.Ben bu şekilde arttırarak 4.1 ghz'yi görünce oc tamamlanmış oluyor mu yoksa bunların haricinde uygulamamız gereken başka bir ayar var mı aydınlatırsanız çok sevinirim.Hiç bilgim yok ve yanlış bir iş yapmak istemiyorum.

Geri
Yukarı