A10 7850k overclock

EMREIRK

Hectopat
Daha fazla  
Bir bilgisayar topladım CSGO oynuyorum ama beklediğim performansı alamadım.Yani benim beklentim 250-300fps arasiydi, max aldıgım fps 110-150 arasi değişiyor.

AMD A10 7850k x4 3.7ghz
SAPPHIRE R7 265 2GB DRR5 256BİT
8gb DDR3 1333MHZ KINGSTON
FRSBY 350W MID TOWER KASA
500GB SEAGATE HARDISK
gigabyte f2a68hm-ds2 ddr3

Boyle bır sıstem topladım daha yuksek performans için overclock için neye ihtiyacım var. 4.2GHZ yaptıgımda bilgisayar bi sure sonra kendi kendine donuyor ve hiç birşey hareket etmıyor. Yardım ederseniz çok teşekkurlerimi iletirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Elindeki kart R7 265, ne gibi bir beklentin var bilmiyorum ancak üst seviye bir kart değil zaten.
İşlemcin ise oldukça yeterli, güncel oyunlarda bir darboğaz yaratmayacaktır. Darboğaz yaratmayan bir işlemciye stabil bir biçimde hız aşırtma yapsan bile oyunda aldığın FPS değerine olumlu anlamda zaten etki etmeyecektir.

FPS artsın istiyorsan yapabileceğin tek şey ekran kartına hız aşırtma yapmaktır. Yinede beklediğin değerleri 140FPS aldığın ayarlarda elde edemeyeceksin. 300FPS beklemek %100 performans demektir ve hız aşırtmadan %25 kadarlık bir performans elde edersin iyi ihtimalle.

Bu konuyu incele : Overclock R7 240 Vbios Mod 1160 mhz Gpu Testleri

pcyi overclock yaptığımda 4.2 ghz hiza cıkarttıgımda bir sure sonra donup hiç birşey hareket etmiyor bunun cozumu ne olabilir

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı