A10 7850K PSU Gerekliliği

Asrın Kaluman

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar kolay gelsin. Kendime APU sistemli bir bilgisayar düzeceğim. Parçalarım:
MSI A88X-G41 PC MATE Soket FM2+ DDR3 2133MHz VGA&DVI&HDMI Anakart - Vatan Bilgisayar
Amd A10 7850K Soket Fm2+ 3.7Ghz 4Mb Cache 32Nm İşlemçi + R7 Gpu - Vatan Bilgisayar
Corsair 8Gb Vengeance Ddr3 1600Mhz Cl9 Siyah Tek Modül Ram - Vatan Bilgisayar
Wd 3.5" 1Tb Caviar Blue Sata 3.0 7200Rpm 64Mb Cache Harddisk - Vatan Bilgisayar
EVEREST RAMPAGE 72 GAMİNG MidT ATX SİYAH KASA - Vatan Bilgisayar

Parçalarım bunlar. Fakat ileride çok büyük ihtimal kendime R7 265 alacağım. Bana kaç watt PSU gerekiyor? Bir de ben kendim bakıyorum ama bazılarında Molex var bazılarında yok. Bana gereken bağlantıların olduğu ve bana yetecek bir gücünün olduğu bir PSU önermenizi istiyorum. En fazla 180-190 Türk Lirası olabilir. Teşekkür ederim.

İşlemcinizi Athlon X4 860K yapın. Ekran kartınızı da R7 250. 1600MHZ bellek ile hemde tek kanal APU dan performans alamazsınız. Seçtiğiniz kasa iyi değil. Xıgmatek Asgard 381 500W veya Thermaltake Versa 2 500W tercih edebilirsiniz.

Seçtiğiniz kasa bence de güzel değil @Azz 'a katılıyorum. Zalman Z3 plus öneririm. 20 lira daha pahalı ama çok daha kaliteli bir kasa.
İleriye dönük R7 265 alacaksanız işlemcini de değiştirebilirsin. Sonuçta A10 7850K'nın entegre GPU 'su R7 265 'ten bir iki tık aşağıdadır olsa olsa. Zaten R7 265 'ten ileriye dönük bir yatırım olmaz zira günü zor kurtaracak bir grafik kartı. Oynamayı hedeflediğin oyunları ve hangi ayarlarda oynamak istediğini belirtir misin. Bir de bütçeni ve bütçenin hangi bileşenleri kapsadığını yazarsan eminim daha verimli bir yardım alacaksın.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı