A10 7850K sistem upgrade

bilalbayram13

Hectopat
Yer
Eskişehir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar. Aşağıya sistem özelliklerimi yazıyorum. FIFA, League of Legends, Minecraft gibi oyunları oynuyoruz. 500 lira bütçem var yükseltme konusunda yardımlarınızı bekliyorum. İyi forumlar.

Sistemim:
  • -AMD A10 7850K
  • -Asus A88Xm-A soket FM2+ DDR3
  • -2x4 GB Corsair Vengeance Pro DDR3 1866 MHz CL9 RAM
  • -1 TB Toshiba harddisk
  • -Cooler Master CMP-350 350w midt atx kasa

Ben dual graphics önermem, internetde çok iyi olmadığını görebilirsiniz. Onun yerine SSD alın ilk başta. 2. el GTX 750 Tİ alınabilir. Ama dual graphics olarak değil zaten bu ekran kartı Nvida.

350W PS var yeterli olur mu acaba?

MSI R7 250 ve 128 GB SSD alın. Dual Graphics yaparsınız ve SSD ile sisteminizin genel performansı artar. Ayrıca dilerseniz RAM'leri elden çıkarıp 2133 MHz'lik RAM'lere geçebilirsiniz. Oyun performansını artıracaktır.

Eyvallah dostum çok saolasın. Dediğin ekran kartını aldıktan sonra dual graphics yapmak için ekstra işleme gerek var mı?

350W PS var yeterli olur mu acaba?

Eyvallah dostum çok saolasın. Dediğin ekran kartını aldıktan sonra dual graphics yapmak için ekstra işleme gerek var mı?
Yenilemende fayda var. Eğer dual graphics yapıcaksan bu video işine yarayabilir ama ben dual graphics önermem.
video :
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Upgrade sonrası sisteminin APU olmasında ısrar etmezsen. İşlemciyi satıp AMD Athlon x4 840 + GTX 750 ti + SSD almanı tavsiye ederim. Güç kaynağın 12v kanalından 252 watt veriyor sanırım. Bunun için işlemcini 300-350 TL ye satman lazım.

Son düzenleme:
Yenilemende fayda var. Eğer dual graphics yapıcaksan bu video işine yarayabilir ama ben dual graphics önermem.
video :
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Teşekkür ederim dostum sanırım dual graphics yapıcam.

Kendinize bir ssd alın ve 2400 mhz çalışan bir ram alın.
Aynen ben de öyle düşünüyorum. Güzel bir ssd önerin var mı f/p ürünü olarak?

Upgrade sonrası sisteminin APU olmasında ısrar etmezsen. İşlemciyi satıp AMD Athlon x4 840 + GTX 750 ti + SSD almanı tavsiye ederim. Güç kaynağın 12v kanalından 252 watt veriyor sanırım. Bunun için işlemcini 300-350 TL ye satman lazım.
Ne yazıkki bu işlemi uygulayamam. İşlemciyi elimden çıkarabileceğimi sanmıyorum.

Bir 8 GB RAM daha alıp, ekran kartına biraz daha fazla bellek verebilirsiniz.
ssd ve ekran kartı almak sanırım öncelik olarak yapmam gerekenlerden.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı