A10 7850K ve GTX 1050 Ti Sistem GTA 5 FPS Düşme Sorunu

ElegantKirpi

Hectopat
Daha fazla  
MSI Afterburner açıp baktığımda orijinal GTA 5'te full ayarlardayken CPU ve GPU kullanımı %95 - %99 arası değişiyor ve FPS çok düşüyor. İşlemci AMD A10 7850K ve ekran kartım Zotac GTX 1050 Ti 4 GB ve 1 adet 8 GB RAM var. GTA 5'te ekran kartı kullanımını full özelleri açarak 4 GB / 4GB'a çıkardığımda 18-20 FPS'e kadar düştüğünü gördüm. 2,5 GB / 4GB olacak şekilde özellikleri ayarlarsam normalde 35 - 40 FPS'lere ulaşabiliyorum. Arada 28 FPS'lere düştüğü de oluyor. Sizce bu olay neyden kaynaklı ve çözüm olarak ne önerirsiniz?

Şimdiden teşekkür eder, iyi günler dilerim.

Son düzenleyen: Moderatör:
GTA 5'te full ayarlardayken CPU ve GPU kullanımı %95 - %99 arası değişiyor ve FPS çok düşüyor. İşlemci AMD A10 7850K ve ekran kartım Zotac GTX 1050 Ti 4 GB ve 1 adet 8 GB RAM var.
En yüksek ayarlarda elinizdeki sistem zaten oynatmaz. Beklentiniz çok yüksek. Beklentinizi i7 veya Ryzen 7 işlemcili ve GTX 1080 Ti bulunan sistem karşılayabiliyor.
En yüksek ayarlar mantığını bu sistem için karıştırmayın.
Ekran kartınız fena değil, işlemciniz pek uygun değil artık günümüz için.
Oyunlarda düzgün bir performans için işlemci ya da platform değişikliği yapmalısınız.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı