A10 7870k düşük FPS sorunu

yodaeverywhere

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar arkadaşlar hemen size sistemi yazayım ve soruma geçeyim kısaca:
AMD A10 7870k + R7 APU
8GB RAM( 2x4Gb DDR3 )
1TB harici
500MB bellek

Problemim : İncelemelere falan aldandım kurdum bu sistemi fakat gerçekten vasat durumda yani oyunları açıyor evet eyvallah ama açmak denilirse, oyunların sistemime göre verdiği otomatik özellik ultra fakat gerçekten vasat bir FPS alıyorum low'a çekiyorum vasat bir görüntü alıyorum ve ona rağmen yine kötü performans alıyorum akıcılık sıfır. BIOS'dan ekran kartını 2GB'ye çektim yine aynı overclock tavsiye etmeyin lütfen girişmiyorum o işe.

Anakart : MSI A68HM - E33 V2

Soru : Ekran kartı takviyesi yapmayı düşünüyorum ama boşa para vermek istemiyorum gerçekten faydası dokunacaksa yapmak istiyorum. Oyun kanalım var kayıt alırken bana sıkıntı yaşatmasın istiyorum, mesela H1z1 çekmiştim çok vasat bir görüntü çıktı ortaya reklam olmasın diye link atmıyorum. Fakat sorun sadece kayıtta değil normal oynarkende pek oynanır gibi değil tamamen low ayarlarda hatta oyunun sistem dosyalarından lowunda altına çektim yok aynı sıkıntı aynı sıkıntı, şimdi Hatred indirdim grafik tasarımı çok basit bir oyun ama yine aynı. CS : GO bile en düşük ayarlarda 60FPS zar zor. Ayrıca Darboğaz yapıyor sadece camtasia açıkken zaman zaman %100 GPU kullanımı alıyor ve çalışmayı durduruyor zorlanınca.

Soru 2: Asus AMD Radeon R7 240 Gpu 4GB ''DDR3'' mü daha iyi?
Yoksa, Sapphire R7 370 NItRO 2GB ''GDDR5 256BIT AMD RADEON DX12'' mi?

Bunu sormamın sebebi ise nitro'nun 2GB olmasına rağmen daha pahallı olması sanırım GDDR5 ve 256 bit olmasından ama inanın ne işe yaradıklarını bilmiyorum. Birde bunlar benim anakartıma uyumlu mudur?

NOT : Dual graphics yapmak istiyorum.

Teşekkürler iyi forumlar.

EDİT: Videoyu koyuyorum arkadaşlar daha önce ki konularda böyle problemler yaşayan arkadaşlar paylaşmış videolarını sanırım yasak değil zaten reklam amaçlı da paylaşmıyorum çok vasat bir video. Sadece ibret olsun diye duruyor kanalımda biraz ileri açıp oyun içindeki kısımları izlerseniz anlarsınız ona göre bir fikir sunabilirsiniz. ( 13:14 falan )

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
7870K'nın kendi bellekleri olmadığı için, sistem belleğinden kulanıyor ve sistem belleği ne kadar yüksekse, o kadar fazla performans alıyorsunuz. Sistem toplama videomuzda da belirttiğiz gibi. 2400 MHz bellek kullanmazsanız, bir performans beklemeyin.

7870K'nın kendi bellekleri olmadığı için, sistem belleğinden kulanıyor ve sistem belleği ne kadar yüksekse, o kadar fazla performans alıyorsunuz. Sistem toplama videomuzda da belirttiğiz gibi. 2400 MHz bellek kullanmazsanız, bir performans beklemeyin.
Amma velakin sayın moderatörüm orda da 16000mhz kullanılıyor. Aynısı ve BIOS'ta extreme profile'dan overclock yapıp 2400 yapıyorlar, bende extreme profilde profil 1 ve 2 yok aynı sistem olmasına rağmen enable disable var. Enable yaptığımda 2400 oluyor ama mavi ekrana düşüyor sürekli.

Amma velakin videoyu dikkatli izlememişsiniz. :) Extreme profile devrede olmadığı için 2400 MHz bellek, 1600 gözüküyor. Ve biz onu Extreme'den 2400, gerçek hızına çekiyor. Bir O.C söz konusu değil. Topladığımız sistemde kullanılan bellek bu:
KINGSTON HyperX XMP Beast 8GB (2x4GB) DDR3-2400MHz CL11
Mavi ekran almanız gayet normal o bellekler ile.

1.png

Yani düşük FPS almanız gayet normal. Bir sorun yok. Ekran kartı eklemeniz, yararınıza olacaktır.

Amma velakin videoyu dikkatli izlememişsiniz. :) Extreme profile devrede olmadığı için 2400 MHz bellek, 1600 gözüküyor. Ve biz onu Extreme'den 2400, gerçek hızına çekiyor. Bir O.C söz konusu değil. Topladığımız sistemde kullanılan bellek bu:
KINGSTON HyperX XMP Beast 8GB (2x4GB) DDR3-2400MHz CL11
Mavi ekran almanız gayet normal o bellekler ile.

Eki Görüntüle 145829

Yani düşük FPS almanız gayet normal. Bir sorun yok. Ekran kartı eklemeniz, yararınıza olacaktır.

Aaaaa :( üzüldüm şimdi... Peki hangi ekran kartını önerirsiniz 500TL max. bütçe çıkarsam? Birde üstüne 2400 MHz doğru olan RAM'den alsam 500TL bütçeden ayrı olarak nasıl olur?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı