A10 7870K için 1000 TL ekran kartı önerisi

Yani hocam dediğim gibi görmeden bilmeden birşey diyemiyorum. DG desteğinide bilmiyorum hangilerini destekleyecek. Onun için bekleyelim bakalım ürün çıkınca kafamızdaki soru işaretleri giderilir. Ben APU sistem alsam ekran kartsız gittiği yere kadar kullanırım. Ekran kartı almamak için APU alıyoruz zaten. :) Ha ekran kartı alanlar var mı var tabi APU'nun yetmemeye başlaması ekran kartına yol olur. :)
Hocam apu dışında ileriye dönük sizin tavsiyeniz nedir. İntelde i3 olur heralde.:)

Hocam aceleniz yoksa bence yeni APU'yu bekleyin DG'yi R9 Graphics yaparlar mı bilmiyorum ama yaparlarsa efsane olurlar onu biliyorum. :) Bardağın diğer tarafına bakarsak skylake güncel bir sistem, i3 sistem toplasanız ihtiyaçlarınızı günümüz şartlarında karşılar. İyi ekran kartı için iyi monitör lazım bu durum çıtayı yükseltiyor, durum böyle oluncada cebinizin yanmaması için APU mantıklı geliyor. :)

APU serisi işlemcilerin ileriye dönük bir yatırım olacağını kim söyledi ? Size ekran kartı önermem için bana güç kaynağınızın 12V kanalından kaç amper verdiğini söylemeniz gerekiyor. Aksi halde yukarıda ki arkadaşın yaptığı gibi bir ekran kartı önerdim diyelim. Taktığınızda bir çok sorunla karşılaşabilirsiniz. DG her oyun desteklemiyor bu büyük bir eksi bir kere. O işlemcinin yanına R9 380 takarsanız o ekran kartından tam anlamıyla performans alamazsınız. Hele hele online oyunlarda sürekli darboğaz yaşarsınız. R9 380 ekran kartı 230W tüç tüketiyor. İşlemciniz 100W tüketiyor. Bunun yanı sıra kaç HDD kaç fan baglı bunlarıda öğrenmemiz gerek. 12V kanalından 400W-450W veren bir güç kaynağına ihtiyacınız var. Madem elinizde 1.000 TL gibi bir bütçe var sistemi satıp yeni mimarili bir sistem toplamakta fayda var.
550w fatazi 4 fantaktım 3 ünü iptal ede bilirim 120 lik ssd 500 harici var yazdıklarına bakılırsa bu sisteme ekrankartı takmak yazık olur git gide bildigin kadar diyorsun peki amd sadece islemci önere bilirmisin

İşlemciyi yerden yere vurmuşsunuz. O kadar da kötü değil. R9 380 gibi bir kartı rahat kaldırır. Zaten APU bilgisayara sahipsiniz. Yaza kadar idare edin. Hem köşede para biriktirmiş olursunuz. Yeni kartlar çıkacak.

Abi öncelikle verdiğin bilgiler için sağol.Ben r9 390 almayı düşünüyorum veya asus turbo 256bit 4gb gtx970.Psusum http://www.hepsiburada.com/high-pow...2v-power-supply-hp-ep-750s-p-BD303944.İleride işlemci ve anakartımı değiştireceğim için (4-5 aya)bu ekrankartlarını düşünüyorum yorumunu merak ettim.
APU serisi işlemcilerin ileriye dönük bir yatırım olacağını kim söyledi ? Size ekran kartı önermem için bana güç kaynağınızın 12V kanalından kaç amper verdiğini söylemeniz gerekiyor. Aksi halde yukarıda ki arkadaşın yaptığı gibi bir ekran kartı önerdim diyelim. Taktığınızda bir çok sorunla karşılaşabilirsiniz. DG her oyun desteklemiyor bu büyük bir eksi bir kere. O işlemcinin yanına R9 380 takarsanız o ekran kartından tam anlamıyla performans alamazsınız. Hele hele online oyunlarda sürekli darboğaz yaşarsınız. R9 380 ekran kartı 230W tüç tüketiyor. İşlemciniz 100W tüketiyor. Bunun yanı sıra kaç HDD kaç fan baglı bunlarıda öğrenmemiz gerek. 12V kanalından 400W-450W veren bir güç kaynağına ihtiyacınız var. Madem elinizde 1.000 TL gibi bir bütçe var sistemi satıp yeni mimarili bir sistem toplamakta fayda var.

Şuan ki sisteminiz nedir ? Satın alacağınız güç kaynağı gayet iyi. Ama 550 - 600W iyi bir güç kaynağıda işinizi görecektir. 4 - 5 ay sonra iyi bir sisteme geçiş yapacaksanız işlemci adına tabi sorun olmaz.

Anakart : MSI A68HM-E33 V2
İşlemci : Amd Apu 7870k
Ram : Gskill 4x2 8 gb 2400mhz
Yani sorum şu bu r9 390 veya gtx970 256bit taksam performans şuanlık ne olur ?
İleride zaten işlemci ve anakart değişikliği yapacağım için r9 380 düşünmüyorum

Yani sorum şu bu r9 390 veya gtx970 taksam performans şuanlık ne olur ?İleride zaten işlemci ve anakart değişikliği yapacağım için r9 380 düşünmüyorum.Son olarak önerebileceğin bir psu var mı ?

Yani sorum şu bu r9 390 veya gtx970 taksam performans şuanlık ne olur ?İleride zaten işlemci ve anakart değişikliği yapacağım için r9 380 düşünmüyorum.Son olarak önerebileceğin bir psu var mı ?
Şuan ki sisteminiz nedir ? Satın alacağınız güç kaynağı gayet iyi. Ama 550 - 600W iyi bir güç kaynağıda işinizi görecektir. 4 - 5 ay sonra iyi bir sisteme geçiş yapacaksanız işlemci adına tabi sorun olmaz.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı