A10-7870k overclock yapılır mı?

Lvorexn

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam, R9 280 // AMD A10-7870k bir sistemim var ve Valorant oynamak istiyorum. Normal şartlarda sistem gereksinimlerini karşılayan bilgisayarım Valorant oyununda 20-40 FPS alıyor. İşlemcim kötü fakat ben bu işlemciye overclock yaparak işlemci tabanlı oyunlarda gözle görülür bir FPS artışı yaşatabilir miyim?
Sistem:

1643024982563.png

1643024996272.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu bağlamda anakartınız ve RAM'iniz çok önemli onları da belirtin. Ayrıca iyi bir PSU ve soğutucuda lazım.

İşlemcinin çift kanal bellek desteği var, çift kanal yaparak performansı daha da arttırabilirsin. İşlemcinin OC desteği var ama termal çözüm, anakart, PSU öğrenebilir miyiz?

2014 ortasında 7850k almıştım. Anakart olarak MSI A88x-G45 ve soğutucu olarak Seidon 120XL kullandım. 4 çekirdeği 4.7GHz'de çalıştırdım yıllarca.
Bu tecrübeme dayanarak 7870k APU'nun yüksek frekanslara iyi bir anakart ve soğutucu ile çıkabileceğini düşünüyorum.

@Lvorexn

Buradan sadece anakart anlaşılıyor. Termal çözüm (soğutucu, termal macun ve kasa), PSU'yu anlayamayız buradan.

Bu dediğiniz şeyleri Termal çözüm (soğutucu, termal macun ve kasa), PSU'yu nasıl bulup size atacağım?

Soğutucunun fotoğrafı olur, kasanın arkasını açarsın PSU'nun fotoğrafı olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı