A10-7870k overclock yapılır mı?

Yapacağın OC'ye bağlı, tüm çekirdeklerde GHz'i arttırırsan olabilir bir artış.

Malum OC'den sonra ısınacak işlemci daha fazla, 75'i geçmesin sıcaklıklar. OC'nin mantığı sadece performans artışı değil, olabilecek en iyi performansı en iyi sıcaklık dengesi ile yakalamaktır.

Anladım hocam peki OC ile alakalı bir şey önerir misiniz?

Anladım hocam peki OC ile alakalı bir şey önerir misiniz?

Sıcaklıkları dengede tut, OC'nin amacını ve mantığını unutma, GHz ve voltajı doğru ayarla, bir de her denemen için stres testi yap onar dakikalık. Prime95 veya AIDA64 ideal, Prime95 daha zorlayıcıdır.

Sıcaklıkları dengede tut, OC'nin amacını ve mantığını unutma, GHz ve voltajı doğru ayarla, bir de her denemen için stres testi yap onar dakikalık. Prime95 veya AIDA64 ideal, Prime95 daha zorlayıcıdır.

Hocam overclock konusunda hiçbir şey bilmiyorum yardımcı olma imkanınız var mı ne yapmam gerekli ayarlar nelerdir.

Hocam overclock konusunda hiçbir şey bilmiyorum yardımcı olma imkanınız var mı ne yapmam gerekli ayarlar nelerdir.

Eski donanımların BIOS'larını bilmediğim için OC hakkında pek yardımcı olamayabilirim açıkçası.

OC yapmak zor bir şey değil sadece önemli noktaları kaçırmamak lazım.

Buradakilere dikkat etsen yeterli.

Eski donanımların BIOS'larını bilmediğim için OC hakkında pek yardımcı olamayabilirim açıkçası.

OC yapmak zor bir şey değil sadece önemli noktaları kaçırmamak lazım.

Buradakilere dikkat etsen yeterli.

Nereden yapıldığını dahi bilmiyorum o kadar vasatım bu konuda.

Nereden yapıldığını dahi bilmiyorum o kadar vasatım bu konuda.

BIOS'a girince Advanced Mode'a girmen lazım. O şekilde OC ile alakalı bir menü bulursan oradan yapabilirsin.

Geri
Yukarı