A10 7870K sistem alınır mı?

Bütçeye bağlı. Eğer bütçen 2000 TL ile sınırlıysa o zaman belki. Diğer türlü 3000 TL + bir bütçen varsa elbette Skylake almak daha mantıklı.

Düşük bütçede orta sınıf performans ve ileride olası bir ekran kartı takviyesi ile uzun ömürlü bir sistem istiyorsan APU'dan başka şansın yok. Ben de bu aralar elime elime nakit geçerse bu sistemi toplamayı düşünüyorum.

Eğer bütçen 1400-1500 civarı ise bence alınabilir. Bazı arkadaşlar 1500tl ile İntel sistem de toplayabilirler onlara da göz at. Ben 7870K kullanıyorum. Ssd olmadan 19 saniyede açılıyor ve çok seri. Oyunlar da şuana kadar problem yaşamadım.

Sen ileride apuya gtx 970 takarsan darboğaz yaşarsın ama i3 6100 ile darboğaz söz konusu bile değildir.
gtx 970 zaten apu sistemle aynı fiyat. 7870k'nın darboğaz yapacağını düşünmüyorum ama apu sistem toplayan birisi yüksek bütçe isteyen bir ekran kartını takmasın zaten bu sisteme. 1500TL komple sistem 1300-1400TL ekran kartı olmaz. Ama orta ve orta sınıfın biraz üstündeki tüm ekran kartlarını çok rahat taşır bu sistem.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı