A10 7870K sistemde düşük FPS

bellman

Femtopat
Arkadaşlar MRB yeni PC aldım alalı 1 ay falan oldu şu şekilde;
RX570 ekran kartı AMD A10 7870K işlemci
Anakart MSI A68HM-E33 V2 DDR3
RAM'lar 8*2 1333 MHz
Valorant oynuyorum ve oyunda 40-80 arası FPS gidip geliyor cok seri düşük kalkıyor sizce bu sistemin vereceği bu mudur ve bu sistemde ne gibi oynamalar yaparak maliyeti düşük FPS'i 150-200 aralığına çekerim yardımcı olursanız cok sevinirim

Merhaba, öncelikle bilgisayarının işlemcisi ekran kartını besliyemiyor darboğaz yapıyor. Tek çare işlemci değiştirmek ve RAM'lerin MHz değeri epey bir düşük ve eski bir sitemin var ekran kartın hariç DDR3 sistemi acilen komple değiştirip DDR4'e geçmelisin bunlar içinde anakart, RAM ve işlemci değişmesi gerekiyor maalesef. Ben olsam aldığım yere iade etmeye çalışırdım.

Cevaplarınız için teşekkürler bir sorum daha olacak şimdi ben bir şey indirdiğimde Steam'de falan sadece ekran kapanıyor kasa çalışıyor ama ekran yok gelmesi için bilgisayarı yeniden başlatmam gerekiyor sebebi ne olabilir?

İşlemci darboğaz yapıyor. Ayrıca RAM'in MHz değeri düşük. En azından işlemciyi bile değiştirsen eskisinden daha fazla FPS alırsın.

Merhaba, öncelikle bilgisayarının işlemcisi ekran kartını besliyemiyor darboğaz yapıyor. Tek çare işlemci değiştirmek ve RAM'lerin MHz değeri epey bir düşük ve eski bir sitemin var ekran kartın hariç DDR3 sistemi acilen komple değiştirip DDR4'e geçmelisin bunlar içinde anakart, RAM ve işlemci değişmesi gerekiyor maalesef. Ben olsam aldığım yere iade etmeye çalışırdım.

Geri
Yukarı