Çözüldü A10-7870K sistemde GTX 1050 Ti varken APU GPU'su da çalışıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Kadir Özdemir

Kilopat
Yer
İstanbul/Mimaroba
Daha fazla  
Meslek
Çizgi Film ve Animasyon , Animator
Bundan önce A10 7870K'ya hangi ekran kartını almalıyım demiştim, sistemimi geliştirmek amaçlı Zotac GTX 1050 Ti OC aldım. Driverlari her seyi kurdum. Dikkatimi çeken şeylere gelince;

1. Neden hem R7 (APU) hem de GTX 1050 Ti aynı anda çalışıyor?
  2. Aygıt yöneticisinden R7'yi devre dışı bırakıp güncellemelerini kaldırıp silmeli miyim?
  3. Silersem 8 GB (6,95) GB RAM kullanımı bağımsızlığını ilan eder mi?
  4. RAM'leri overclock edip BIOS'tan tekrar 2400 MHz yapmalı mıyım?
  5. Sıfırdan Windows 10 Pro kursam CD'yi takıp AMD Raedon Settings kurulmak istemez değil mi?
  6. APU 7.12 Update'de tıkanıyor. Güncellemelerini almak istemiyorum. İslemciyi etkiler mi APU'yu güncellememem?

Benim aklımda şu vardı, ekran kartını takinca APU'nun olayi bitecek. Sadece ekran karti GPU'su işlemci tek başına A10 7870K ve RAM'ler de 8 GB 2400 MHz hızında çalısmasıydı. Fakat R7 içerikli 6,95 RAM'leri olan harici GPU devrede bir sistemle karşı karşıyayım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
  • Primary Video Device: NB PCIe slot Video
  • Integrated Graphics: Disabled
  • Görüntü Çıkışı: Ekran kartına tak

Çözülmezse anakart modelini yaz.
R7 olan masaüstü işlerde kullanılır(Youtube-Twitch).
Radeon ayarlarından yüksek performanslı/düşük performanslı seçeneğinden yüksek güç profilini seçin. Bu arada BIOS'tan R7 GPU'nun gücünü azaltabilirsiniz fakat fazla azaltırsanız videolar ve uygulama geçişleriniz yavaşlar.

1- Çünkü ikisini de kullanıyorsun.
2- Hayır asla silme.
3- Anlamadım.
4- Anakartınızın ve RAM'lerinizi zorlamaya gerek yok. Kağıt üstünde ne kadar yazıyorsa maksimum MHz o kadarı yeterlidir.
5- Yüklemekte fayda var. Tam performans almak için sürücüleri de güncellerseniz iyi olur.
6- Anlamadım.

Biosdan onboard mb nini kapatman gerek hocam ekran kartindan goruntu alarak. RAM duzelir hocam.

BIOS'tan ayarı ne olarak değiştirmeliyim?
Sürücüler güncel. Bazı oyunlarda Görev Yöneticisi'nden kontrol ediyorum GPU aktik sistem kullanıyor ama LoL DayZ gibi birkaç oyunda tamamen APU'yu kullanıyor. 13.Cuma ve Overwatch GPU kullanıyor.
Yok mu yardım: 3?:sentinel:

BIOS'dan onboard MB nini kapatman gerek hocam ekran kartindan goruntu alarak RAM duzelir hocam

Hocam bir baksana müsait olunca:

WhatsApp Image 2018-02-22 at 23.14.19.jpeg

Untitled.png

BIOS'tan primary videoyu PCI yapmayı deneyin.

Yaptım hala RAM'i kullanıyor oyunlarda yine kafasına göre bazen GPU bazen APU oyuna göre değişiyor bilemedim :(

PCI Slot Video çektim bahsettiğin seçeneği nasıl yapacağım bilmiyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı