A10 7890k SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION hatası

İşletim sistemi
Windows 10

qwerty03

Femtopat
Daha fazla  
RAM
8GB DDR3
SSD veya HDD modeli
Crucial 500 GB SSD
Ekran kartı
AMD R7 265
Anakart
MSI 68HM
İşlemci
AMD A10 7890k
SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION hatası alıyorum. Bundan önce mavi ekran vermeden ani donma oluyordu, bilgisayarda reset atmak zorunda kalıyordum.

System service hatası, mavi ekan alıyorum.

Mavi ekran hatasından önce sistem aniden donuyordu mavi ekran vermiyordu sonradan mavi ekran hatası verdi sürücülerim güncel.

Minidump görselini paylaştım.

@Recep Baltaş

Ekran kartı stres testine soktum herhangi bir sıkıntı olmadı ama Prime95 programı ile işlemci ve RAM stres testi yaptığım da yine aynı hatayı verdi SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION

Dosya Ekleri

• resim_2023-03-23_193633157.png
    resim_2023-03-23_193633157.png
    275,9 KB · Görüntüleme: 12
Son düzenleme:
Malwarebytes aşağıdaki şekilde kaldırıp sorun devam ediyor mu kontrol edin.

İşlemcinize OC yapmışsınız sanırım tam güçte çalışıyor şu an. OC işlemini geri çekin veya daha düşük değerlere indirin. 4.1 Ghz yerine 4.0 Ghz gibi.

Donma yaşadığınızı söylemişsiniz. Tam olarak nasıl bir donma. Donup kapanıyor mu? Yoksa donup öyle kalıyor siz mi başlatıyorsunuz?

Donup kalıyorsa PSU ve güç kablonuzu veya prizi kontrol edin.

Bu işlemlerden sonra dönüş yaparsınız.

Malwarebytes aşağıdaki şekilde kaldırıp sorun devam ediyor mu kontrol edin.

İşlemcinize OC yapmışsınız sanırım tam güçte çalışıyor şu an. OC işlemini geri çekin veya daha düşük değerlere indirin. 4.1 GHz yerine 4.0 GHz gibi.

Donma yaşadığınızı söylemişsiniz. Tam olarak nasıl bir donma. Donup kapanıyor mu? Yoksa donup öyle kalıyor siz mi başlatıyorsunuz?

Donup kalıyorsa PSU ve güç kablonuzu veya prizi kontrol edin.

Bu işlemlerden sonra dönüş yaparsınız.

Hepsini yaptım sadece ani donma oluyor reset atmak zorunda kalıyorum.

Hepsini yaptım sadece ani donma oluyor reset atmak zorunda kalıyorum.
Psu kaynaklı bir sorun olabilir. Kontrol etme şansın varsa et. Yoksa da en yakın bilgisayarcıda edebilirsin.
Bazılarında fişten veya duvara taktığı 3lüden kaynaklı saçma sebeplerden de güçle ilgili sorunlar çıkıyor. Dene bunları.

Kolay gelsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı