A10 7890K ve R7 240 Oyun Performansı Nasıldır?

AMD A10 7890K'nın içindeki dahili GPU, birçok koşulda R7 240'tan daha iyi performans gösterecektir.

Bir zamanlar bu şekilde APU'lar için Dual Graphics olayı vardı ama şimdilerde desteği devam ediyor mu, etmiyor mu bilmiyorum. Zaten çok da sağlıklı bir işlem değildi.

Kısacası bu işlemcinin yanına ya daha iyi bir ekran kartı alın ya da hiç almayın ve dahili GPU'yu kullanın.

Ek soru: Sistem şu an elinizde var mı, yoksa böyle bir sistem mi almayı düşünüyorsunuz?

AMD A10 7890K'nın içindeki dahili GPU, birçok koşulda R7 240'tan daha iyi performans gösterecektir.

Bir zamanlar bu şekilde APU'lar için Dual Graphics olayı vardı ama şimdilerde desteği devam ediyor mu, etmiyor mu bilmiyorum. Zaten çok da sağlıklı bir işlem değildi.

Kısacası bu işlemcinin yanına ya daha iyi bir ekran kartı alın ya da hiç almayın ve dahili GPU'yu kullanın.

Ek soru: Sistem şu an elinizde var mı, yoksa böyle bir sistem mi almayı düşünüyorsunuz?
Ekran kartı elimde bulunuyor, sadece işlemci takviyesi yapmayı düşünüyorum.

Son düzenleme:
Anladım. Şu an kullandığınız işlemci baya zayıf. 7890K ciddi bir performans artışı sağlayacaktır. Ama bence bu sisteme 7890K takacaksanız, ekran kartını da satın ve o bütçe ile RAM alıp RAM'i çift kanal yapın. Böylece genel oyun performansı daha yüksek olur.

Alternatif olarak da özellikle CS GO'da yüksek FPS istiyorsanız anakart ve işlemciyi elinizden çıkarıp 4. Nesil Intel sisteme geçin derim.

Anladım. Şu an kullandığınız işlemci baya zayıf. 7890K ciddi bir performans artışı sağlayacaktır. Ama bence bu sisteme 7890K takacaksanız, ekran kartını da satın ve o bütçe ile RAM alıp RAM'i çift kanal yapın. Böylece genel oyun performansı daha yüksek olur.

Alternatif olarak da özellikle CS GO'da yüksek FPS istiyorsanız anakart ve işlemciyi elinizden çıkarıp 4. Nesil Intel sisteme geçin derim.
400-600TL Arası Anakart + İşlemci önerisinde bulunabilir misiniz?

Bir de 7890K olan bir sistemde GTA 5 Performansı ortalama olarak nasıl olur?

Eğer RAM'i çift kanal yaparsanız, şu videoda olan değerlere yakın değerler elde edebilirsiniz:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Söylediğiniz fiyat aralığında 4. Nesil i3 ve H81 çipsetli anakart bulabilirsiniz ikinci elde. Bolca var. CS GO'da i3 ve R7 240 ikilisi, 7890K'ya göre biraz daha iyi performans verecektir. Ama genel anlamda ise 7890K tek başına daha iyi bir oyun performansı verir. Tabii çift kanal bellek kullanırsanız.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı