A10 7890K ve RX 470 sistem performans sorunu

kalpmione

Hectopat
Daha fazla  
Son birkaç gündür bazı oyunlarda oldukça düşük FPS almaya başladım. MSI Afterburner ile test ettim ve ekran kartım kullanımı nedense sürekli değişkenlik göstermekte. %0 oluyor, %1 oluyor arada bir %100'ü görüyor fakat genelde %50 altında çalışmakta. Bunun sebebi ne olabilir? İyi Sosyal'ler.
Sistem özelliklerim;
  • A10 7890K
  • MSI RX 470
  • KINGSTON HyperX XMP Beast 8GB (2x4GB) DDR3-2400MHz
  • MSI A68HM-E33 V2 anakart
  • 1 TB 7200 RPM Toshiba
  • Kingston Fury 120 GB SSD

Son düzenleyen: Moderatör:
Darboğaz yaşıyorsun yüksek ihtimal. Kullanım değerinin %0 ile %100 arasında gidip gelmesi yazılımsal bir hata. Ama %50 civarlarındaki kullanım darboğaz işaretleri. Afterburner ile özellikle cpu olmak üzere tüm değerlerin ekran görüntüsünü atın. Oynadığınız oyunları da belirtin.

Evet 2-3 ay kullanmıştım sonra ekran kartı alma gereği duyup RX 470 aldım.
Bir düzenleme yapayım işlemci içinde ki ekran kartını kullanırken Bu değerlerle kafa kafaya sonuçlar almıştım.

Hocam bios u güncelleyip apu için yapılmış ayarları kaldırın. Bir miktar overclock da yanınıza kar kalır soğutucunuz iyi ise. Daha önce burada bir arkadaş aynı sisteme Gtx 970 takımıştı ve sorunu çözdü.

Hocam şöyle bir sıkıntım var bios istesemde güncelleyemem çünkü dönüştürücü kullanmaktayım ve bios'a giremiyorum ekran zaten geç geliyor bilgisayarı açtığımda monitör değiştirmeyi düşünüyorum fakat şimdilik mecburen böyle devam edecem başka bir çözüm yolu olabilir mi ?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı