A10-9620P RX 540 sistem oyunlar sistemi kullanmıyor

OgzhnGL

Kilopat
Daha fazla  
MSI Afterburner HOI 4 oyunu değerlerimde GPU ve CPU kullanımım 100% olmadığı halde oyunda kasmalar yaşıyorum. Aynı durum LoL ve PUBG Mobile için de geçerli, ekran kartı sürücümü güncelledim.

Sistem özellikleri: A10-9620P, RX 540 2 GB, 8 GB RAM

Afterburner değerleri: GPU kullanımı 40-44%, CPU kullanımı 44-54%, RAM kullanımı 3400-3600 MB

Son düzenleyen: Moderatör:
çözünürlük full hd , grafik ayarları low'da

Çözünürlüğü en yükseğe çıkartabiliyorsanız çıkartın, Grafikleri yükseğe çekip bir deneyin. MSI Afterburner'dan power limiti arttırın. Sorun düzelmezse Furmark ile test edin bakalım orada değerler ne olacak. Yine az çıkarsa sorun bileşenlerdedir.

Çözünürlüğü en yükseğe çıkartabiliyorsanız çıkartın, Grafikleri yükseğe çekip bir deneyin. MSI Afterburner'dan power limiti arttırın. Sorun düzelmezse Furmark ile test edin bakalım orada değerler ne olacak. Yine az çıkarsa sorun bileşenlerdedir.
Bahsettiğim cihaz yeni aldığım acer marka laptop ve internette aynı ekran kartından yakınan cok kisi var ne yapmalıyım.. + msi afterburner limitler ile oynamama izin vermiyor.
+++internette aynı sorunu yasayanlar sorunun darbogazdan kaynaklandıgını söylüyorlar fakat cpu kullanımı %100 değilken bundan nasıl emin olunabilir ki?
durum böyle üstad
Gpu yeterli voltajı alamıyor olabilir mi? Öyleyse nasıl yeterli voltajı sağlarım?

Dosya Ekleri

• IMG-20181119-WA0022.jpg
    IMG-20181119-WA0022.jpg
    65,4 KB · Görüntüleme: 112
Son düzenleme:
DDU ile kaldırıp cihazın kendi sitesindeki sürücüyü kurdun mu? Ayrıca sürücüyü kurmadan önce Windows'un otomatik güncelleştirmelerini kapatmayı dene. Belki de Windows 10 kendi kafasına göre sürücü yüklüyordur. Keşke MX150'li bir cihaz alsaydın. Hem daha performanslı olurdu. Hem de kafan rahat olurdu. Ben bu zamana kadar laptop kullanıp da AMD'den sıkıntı yaşamayan görmedim. Kardeşimde de AMD bir laptop vardı. Ekran kartını güncellemeye korkuyordum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı