A10-9620P RX 540 sistem oyunlar sistemi kullanmıyor

DDU ile kaldırıp cihazın kendi sitesindeki sürücüyü kurdun mu? Ayrıca sürücüyü kurmadan önce Windows'un otomatik güncelleştirmelerini kapatmayı dene. Belki de Windows 10 kendi kafasına göre sürücü yüklüyordur. Keşke MX150'li bir cihaz alsaydın. Hem daha performanslı olurdu. Hem de kafan rahat olurdu. Ben bu zamana kadar laptop kullanıp da AMD'den sıkıntı yaşamayan görmedim. Kardeşimde de AMD bir laptop vardı. Ekran kartını güncellemeye korkuyordum.
Ben de mx150 li bir laptop almak isterdim fakat en uygunu aldıgım laptoptan 800 tl daha pahalı. 940mx i5 islemcili laptoplar vardı, onlarında ramlerinin 4gb olması ve rx540'ın kagıt üzerinde mx150'den bile daha iyi olan benchmark degerleri beni aldattı... Sorun amd islemcilerde galiba ya (ryzen olmayanlar), çünkü 4 sene önce almıs oldugum laptopun amd giris seviye ekran kartından hiç sikayetim olmadı.

Ben de mx150 li bir laptop almak isterdim fakat en uygunu aldıgım laptoptan 800 tl daha pahalı. 940mx i5 islemcili laptoplar vardı, onlarında ramlerinin 4gb olması ve rx540'ın kagıt üzerinde mx150'den bile daha iyi olan benchmark degerleri beni aldattı... Sorun amd islemcilerde galiba ya (ryzen olmayanlar), çünkü 4 sene önce almıs oldugum laptopun amd giris seviye ekran kartından hiç sikayetim olmadı.

Yardımcı olamaycağım ama,keşke 940mx li olanı alsaymışsın.Ramini yükselttirirdin ayrıyetten alıp,servise yollayıp.Şayet bende 930mx var ve 2016 yılındaki benchmark testleriyle karşılaştırınca,çok üst bir performans veriyor.Mesela GTA V gibi oyunlarda normal(low) ve 1280x720p ayarlarda 50 fps alırken.Ben 1366x768P high-very high karşımı en düşük 27 fps gördüm.Ve normal de ise 60-70 fps gördüm.940MX bunun 2-3 katı olduğunu düşününce...biraz üzücü olmuş.Ama sorunu çözersin diye düşünüyorum.

MSI Afterburner açık halde ekran görüntüsü paylaş.
  1. AMD Clean up Utility programını kullanarak sürücüleri kaldırın.
  2. Download AMD Radeon Adrenalin Edition 18.9.3 WHQL bu sürücüyü kurun.
Sorun devam ederse R5 Graphics'i devre dışı bırak ama sonucu ne olur bilemiyorum. Dikkatimi çeken şey senin harici kartın Radeon 500 olarak görünüyor normalde RX 540 olarak görünmesi lazımdı.

MSI Afterburner açık halde ekran görüntüsü paylaş.
  1. AMD Clean up Utility programını kullanarak sürücüleri kaldırın.
  2. Download AMD Radeon Adrenalin Edition 18.9.3 WHQL bu sürücüyü kurun.
Sorun devam ederse R5 Graphics'i devre dışı bırak ama sonucu ne olur bilemiyorum. Dikkatimi çeken şey senin harici kartın Radeon 500 olarak görünüyor normalde RX 540 olarak görünmesi lazımdı.
Aynı laptopu alıp performansından memnun kalan birine ulastım, windows 10 final sürümüyle yükle ve sürücüleri acerin (laptopun kendi) sitesinden indir diye tavsiye etti. Bakalım deneyeceğim ama muhtemelen hafta sonu yapabilirim. Sonucu buraya yazarım ki baskaları da görsün.
Aynı laptopu alıp performansından memnun kalan birine ulastım, windows 10 final sürümüyle yükle ve sürücüleri acerin (laptopun kendi) sitesinden indir diye tavsiye etti. Bakalım deneyeceğim ama muhtemelen hafta sonu yapabilirim. Sonucu buraya yazarım ki baskaları da görsün.
GELİSME::::: Güncellemeden sonra pek bisey degismedi ama amd clean utility ile driverları kaldırıp acerin sitesinden yükledim, sonrasında msi afterburner da ekran kartının gücünü artırma kilidi acıldı. Gücü sona alınca lolde önceden 70 fps görürken 120 fps aldım ama durduk yere 70 e de düştüğü oldu.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı