A101 kasiyeri benden T.C. kimlik numarası istedi

Normal vermeniz gerekliydi. Yeni yasa gereği belli bir ücret üstünde T.C. istiyorlar. Ayrıca T.C. numaranız internette kol geziyor boş duyar kasmışsınız.
Kardeşim bunu normalleştirmeyi bırakın artık. O zaman herkes TC'sini paylaşsın yani? Sıradaki insanlar da duyabilir.

Gereksiz konu kargo paketlerinin üzerinde bile isim T.C. Telefon hepsi yazıyor.

Millette T.C. ile üstüne şirket açılacağı düşüncesi hala hakim. Umarım yakında gerçeklerin farkına varırlar.

Kardeşim bunu normalleştirmeyi bırakın artık. O zaman herkes T.C.'sini paylaşsın yani?

Siyasete girmek istemiyorum. Gerçekler bunlar normalleştirmeye çalışmıyorum. Günümüzde T.C. numarasının bir değeri yok.

Gereksiz konu kargo paketlerinin üzerinde bile isim T.C. telefon hepsi yazıyor.
Kargo da verilmek zorunda hocam ama gidip de yetkili olmayan bir A101 kasiyerine vermem 2 Gün sonra gider ayrılır normal insan olarak takılır yetkilisi birisi istede müdürü falan istese anlarımda 2 gün sonra belki tekrar yüzünü görmeyeceğim bir kasiyere neden TC kimlik numarası vereyim ki?

Millette T.C. ile üstüne şirket açılacağı düşüncesi hala hakim. Umarım yakında gerçeklerin farkına varırlar.

Siyasete girmek istemiyorum. Gerçekler bunlar normalleştirmeye çalışmıyorum. Günümüzde T.C. numarasının bir değeri yok.
Tamam da değeri yok diye her yerde paylaşılsın mı? Herkeste panel mi var yani onu anlamıyorum.

Kargo da verilmek zorunda hocam ama gidip de yetkili olmayan bir A101 kasiyerine vermem 2 gün sonra gider ayrılır normal insan olarak takılır yetkilisi birisi istede müdürü falan istese anlarımda 2 gün sonra belki tekrar yüzünü görmeyeceğim bir kasiyere neden T.C. kimlik numarası vereyim ki?

Günde o kadar fazla kişiye soruyorlar ki sizin tcnizi hatırlamazlar. Bu kadar ben merkezci olmayı bırakın tek siz yoksunuz.

Tamam da değeri yok diye her yerde paylaşılsın mı? Herkeste panel mi var yani onu anlamıyorum.

Evet şu anda 5 dakikalık araştırma ile panel bulunabiliyor. YouTube'da bile paylaşılıyor.

@NightWist,

Tabii ki 14 yaşında bir velet de rahatça T.C kimliğimize erişebiliyor da biz yine de etrafa yaymayalım yani, bu kadar da dikkatsiz olmaya gerek yok :D

Konu sahibi kadar da paranoyak olmaya gerek yok. Sonuçta kasiyerin resmi bir belge olarak fatura kesmesi gerekli.

Olması gereken böyle zaten. Yasalara uyan bir kasiyerle karşılaşmış şaşırmış arkadaş biraz. Kasiyer sorduğuna pişman olmuştur.
Doğrudur hocam ama internette falan hiç bir habere raslamadım bu konu ile ilgili benden TC kimlik istediği zaman şaşırdım ne yalan söyleyeyim çünkü geçen aylarda da böyle yüklü bir alışveriş yaptım kimse benden TC falan istemedi.

Yeni konular

Geri
Yukarı