A101'de Satılan Balparmak Bal Gerçek Mi?

Ney:eek:

Bu bal daha iyimiş:)
Siz bunlara bal demeyin diye söyledim. Bal dediğin benim söylediğimdir. :ROFL:
20 TL'ye 1 kg bal mı olur? 20 TL'yi yerim daha sağlıklı.

Bal faydalı diyorsunuz da ben 100 gramına 280 TL versem kanser olurum zaten...
Bal herkese faydalı diye kim söylemiş. Şeker hastası en kaliteli balı dahi yese, şekeri tavan yapar. Kaliteli yerim diyorsan söylediğimden yersin. Zaten merak etme, günde bir çay kaşığı içmen faydalı. Ortalama 1 aydan fazla gider bu bal. Bal dediğin geçerken gıtlak yakması gerekir. Bal şekerden daha kalitelidir sadece.

Siz bunlara bal demeyin diye söyledim. Bal dediğin benim söylediğimdir. :ROFL:

Bal herkese faydalı diye kim söylemiş. Şeker hastası en kaliteli balı dahi yese, şekeri tavan yapar. Kaliteli yerim diyorsan söylediğimden yersin. Zaten merak etme, günde bir çay kaşığı içmen faydalı. Ortalama 1 aydan fazla gider bu bal. Bal dediğin geçerken gıtlak yakması gerekir. Bal şekerden daha kalitelidir sadece.
Kısaca bu konudaki bal çiçek balı. Marka ve denetimde sağlam gözüküyor. TÜRKAK tarafsız bir akredite merkezi diye biliyorum. O şişenin içerisinde çiçek balı var diyor.

Kısaca bu konudaki bal çiçek balı. Marka ve denetimde sağlam gözüküyor. TÜRKAK tarafsız bir akredite merkezi diye biliyorum. O şişenin içerisinde çiçek balı var diyor.
Çiçek balı fakat arılara lokum ile takviye yapıyorlar. Yani şeker kullanmıyorlar ama lokum ile bal yapmasını sağlıyorlar.
@Cleante anladığım kadarıyla çaya şeker yerine bal damlatmak daha sağlıklı oluyor. Fırsat bulunca dediğiniz gibi kaliteli bir bal deneyeceğim.
Tabii ki şekerden kat kat faydalı. Eski zamanlarda tatlıları dahi bal ile yaparlarmış.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı