A2 Lite Oreo 8.0 vs Pie 9.0

A2 Lite Oreo 8.0 vs Pie 9.0

• Oy verenlerin toplamı
    18
Babamın S8+'ına Android 9.0 geldi adamcağızın telefonu artık 1 gün zar zor gidiyor.

Babamın S8+'ına Android 9.0 geldi adamcağızın telefonu artık 1 gün zar zor gidiyor.
Hiç sormayın S8 kullanıyorum Pie'den önce telefona hayrandım şarj konusunda ama güncellemeden sonra bende de durum aynı sarj işkence oldu onuda ekran çözünürlüğünü HD+ olarak ayarlayarak bir nebze düzeltebildim sizde deneyebilirsiniz..

Hiç sormayın S8 kullanıyorum Pie'den önce telefona hayrandım şarj konusunda ama güncellemeden sonra bende de durum aynı sarj işkence oldu onuda ekran çözünürlüğünü HD+ olarak ayarlayarak bir nebze düzeltebildim sizde deneyebilirsiniz..
Deneyeceğim Teşekkürler 😽

Xiaomi A2 Lite kullanıcılarının çoğunluğu güncelleme sonrası telefonun yavaşladığından ve bataryasının hızlı tükendiğinden şikayetçi böyle bir durum var mı?

Telefonu altı ay önce aldım ve ilk ay Oreo ile kullandım, ardından Pie güncellemesi geldi. Şu anda da Mart 2019 güncellemesi almış Bir şekilde çok güzel telefonu kullanmaktayım. Evrt önceki aylarda hatalar oldu ancak Google bunları son guncellemesiyle düzeltti.Bildigim kadarıyla sadece Sd cardi depolama olarak kullanmaya çalıştığımızda gerçekleşen bir hata var. Onun dışında oyun dışında neredeyse her özelliğini kullandığım telefonda başka bir hatayla karşılaşmadım. Telefonu Stock Android 9 Mart 2019 10.0.0.7 yazılımıyla kullanıyorum. Bu metni yazmamdaki amaç telefonu rahatlatacak altı altın kuralı anlatmak. Telefonda oyun oynamadığım için en az iki en fazla dört günü çok rahat çıkarıyor.
1- Digital denge yazılımını ayarlar uygulamalardan devre dışı bıraktım. Hangi uygulamayı ne kadar kullandığımı kaydetmesine gerek yok ayrıca bu yazılım arka planda devamlı çalışarak hem sarj harcıyor hem de ramde gereksiz yer tutuyor,
2- Kullanmadığım uygulamaları sildim yada devre dışı bıraktım. Mesela Google Duo, keep, Google play filmler gibi. Bu uygulamalar hem telefonda gereksiz ram kullanımına hem şarj harcamasına hem de hafızada gereksiz yer kaplamasına yol açıyor.
3- Yine ayarlar uygulamalar menüsünde Action Services adı altında bi bela var. Ana ekranda boş bir yere basılı tutup ana ekran ayarları ve öneriler yazan yere girip devre dışı bırakırsanız bu uygulamayı devre dışı bırakabilirsiniz. Action services sizin telefonu nasıl kullandığınızı öğrenip size saçma sapan uygulama tavsiyeleri gösteriyor. Yani tamamen gereksiz bir uygulama.
4- Ayarlar pil sekmesinden uyarlanabilir pili mutlaka aktif edin. Bazı bilgisiz kullanıcılar bunu devre dışı bırakıyor sonra da sarj ve performans düşüklüğünden bahsediyor. Android Pie yeni özelliği telefonda çok sık kullanılmayan uygulamaları kapatmasıdır. Bu özelliği kapatırsanız telefonu Android pie'a guncellemenin de bir mantığı kalmıyor.
5- ayarladan geliştirici ayarlarını açarsanız ve animasyon sürelerini 0.5 e çekerseniz telefonun tepkime hızı dahada artacaktır, aynı zamanda telefon animasyonlar için harcadığı belleği azaltmasına yardımcı olacaktır.
6- Son olarakta yine ayarlarda mi hizmetleri adında bizim telefonumuzun kullanım bilgilerini Xiaomiye raporlayan bir uygulama var. Bunun içine girip ikisini de kapatın.
Evet sayın kullanıcılar, Mi A2 Lite telefonumuzdan en iyi şekilde faydalanmanın altı altın kuralını yazdım. Bu yazdığım maddeler arasinda 2, 3 ve 4. Maddeler çok önemli. Umarım telefonunuzu daha sağlıklı kullanmanızı sağlayabilirim. Aslında bur de root meselesi var ama telefonum hala garanti kapsamında olduğu ve pie yukluyken telefonu rootlamak kanser ettiği için onu diğer forum sitelerinden araştırabilirsiniz.
Saygılarımla
Not: Telefonum 3 Gb Ram
Screenshot_20190417-120849.png
32 Gb hafıza

Son düzenleme:
Bu tür ana sürüm yükseltmelerinde güncellemden sonra fabrika ayarlarına döndürün ve mümkün olduğu kadar eski sürümden yedeklemelerinizi yüklemeyin. Note 8 8.0'dan 9.0 a geçerken ben böyle yaptım eskisinden daha iyi jilet gibi oldu telefon. Hatta mümkünse Odin'den 9.0 Samsung imzalı rom kurun, merak etmeyin garantiniz gitmiyor. En güzel çözüm bu tavsiye ederim :)

Deneyeceğim teşekkürler.. Fakat Odin modin anlamıyorum ona kalkışamam bir sıfırlama yapacağım..
Bu tür ana sürüm yükseltmelerinde güncellemden sonra fabrika ayarlarına döndürün ve mümkün olduğu kadar eski sürümden yedeklemelerinizi yüklemeyin. Note 8 8.0'dan 9.0 a geçerken ben böyle yaptım eskisinden daha iyi jilet gibi oldu telefon. Hatta mümkünse Odin'den 9.0 Samsung imzalı rom kurun, merak etmeyin garantiniz gitmiyor. En güzel çözüm bu tavsiye ederim :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı