A20 ROM yüklenmeli mi?

489798

Hectopat
Makaleler
26
Arkadaşlar biliyorsunuz A20'ye büyük gunceleme gelmeyecek sizce ben ROM yuklemeli miyim? Android 12 sürümünü gayet seviyorum sizce ne yapmalıyım?
@Umut Nas.

Günlük hayatta da kullanıyorum telefonu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar biliyorsunuz A20'ye büyük gunceleme gelmeyecek sizce ben ROM yuklemeli miyim? Android 12 sürümünü gayet seviyorum sizce ne yapmalıyım?
@Umut Nas.

Günlük hayatta da kullanıyorum telefonu.

Yapma derim. Bir yerinden sonra sorunlarla karşılaşırsın.

Yapma derim. Bir yerinden sonra sorunlarla karşılaşırsın.

Evet kesinlikle katılıyorum. Realme 6 Pro telefonuma pixel Experience kurmuştum. Birkaç sorunla karşılaşınca stock roma geri döneyim derken telefonu brick ettim. Neyse ki garanti baktı ve stock haline döndürdü.

Bence telefondaki stock ROM işinizi görüyorsa bir sorun yoksa önermem. Gittiği yere kadar kullanın. Artık stock ROM kullanılacak vaziyette değildir o zaman Custom ROM atın derim ya da stock ROM'a root atın (Magisk öneririm). Bu şekilde birkaç modifikasyon yaparak daha iyi hale getirirsiniz fakat bazı hizmetler çalışmaz Knox sayacı tetiklendiği için. Custom ROM atacaksanız da stabil bir ROM bulun ve mümkünse official (resmi) olan ROM'ları kullanın. Custom ROM'larda bazı eksiler olur mu olur. VoLTE gibi bu Samsung da Custom ROM'ların kanayan yarasıdır. Özellikle işlemci Exynos ise o zaman çok daha sıkıntı oluyor. Düzeltilenler ROM'lar var mı var ama sizin cihazınız için var mı o konuda bilgim yok. GSI ROM da kullanabilirsiniz fakat bence stabil değiller ama kullanıcaksanızda phusson gsi kullanın.

Öncelikle A20 kullanıyorum. Yaklaşık 7 aydır custom Rom ve Kernel ile kullanıyorum. Kesinlikle öneririm. Stock Rom gerçekten berbat. Bir sürü Eureka Aosp Rom var. Ve kernel düzenli olarak güncelleme alıyor. Deneyimlerimi söyleyecek olursam. Stock Rom'a mecbur kalmadığım sürece dönmem. Performans anlamında ciddi fark var. EK 10.1 ile telefon coşuyor. GPU olarak 3DMark'da P30 Lite veya P40 Lite'yi geçtim. Geekbench skorum 816-230'dan 1065-316'ya yükseldi. Oyun performansı olarak gözle görülür fark var. Günlük kullanımda takılmıyor. Soc olarak neredeyse Exynos9611 gücünde. (Testlere göre) Kesinlikle kur derim. Kurulum aşamalarında her türlü yardımcı olurum. Tecrübesi olmayan kişiler, beceremeyen kişiler, araştırma yapmadan Rom'un buglarına bakmadan veya tek bir Rom kurup Custom Rom kurmayın diyen kişiler çok. Kur ve rahatına bak. Geekbench skorum ektedir.

Clock hızları: A73 çekirdekleri 1.59->2.08 veya 2.29 , A53 çekirdekleri-> 1.69 veya 1.79, GPU (Mali G71-> 1.3Ghz)

Stock: A73 çekirdekleri 1.59Ghz, A53 1.35Ggz, GPU 650Mhz.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20220703-190718_Geekbench 5.jpg
    Screenshot_20220703-190718_Geekbench 5.jpg
    45,6 KB · Görüntüleme: 53
Son düzenleme:
Öncelikle A20 kullanıyorum. Yaklaşık 7 aydır Custom ROM ve Kernel ile kullanıyorum. Kesinlikle öneririm. Stock ROM gerçekten berbat. Bir sürü Eureka AOSP ROM var. Ve kernel düzenli olarak güncelleme alıyor. Deneyimlerimi söyleyecek olursam. Stock ROM'a mecbur kalmadığım sürece dönmem. Performans anlamında ciddi fark var. EK 10.1 ile telefon coşuyor. GPU olarak 3DMark'da P30 Lite veya P40 Lite'yi geçtim. Geekbench skorum 816-230'dan 1065-316'ya yükseldi. Oyun performansı olarak gözle görülür fark var. Günlük kullanımda takılmıyor. SoC olarak neredeyse Exynos9611 gücünde. (Testlere göre) Kesinlikle kur derim. Kurulum aşamalarında her türlü yardımcı olurum. Tecrübesi olmayan kişiler, beceremeyen kişiler, araştırma yapmadan ROM'un buglarına bakmadan veya tek bir ROM kurup Custom ROM kurmayın diyen kişiler çok. Kur ve rahatına bak.

Eğer performans yükseliyorsa çok iyidir ama overheating falan yapıyor mu?

Öncelikle A20 kullanıyorum. Yaklaşık 7 aydır Custom ROM ve kernel ile kullanıyorum. Kesinlikle öneririm. Stock ROM gerçekten berbat. Bir sürü eureka AOSP ROM var. Ve kernel düzenli olarak güncelleme alıyor. Deneyimlerimi söyleyecek olursam. Stock ROM'a mecbur kalmadığım sürece dönmem. Performans anlamında ciddi fark var. Ek 10.1 ile telefon coşuyor. GPU olarak 3DMark'da P30 Lite veya P40 Lite'yi geçtim. Geekbench skorum 816-230'dan 1065-316'ya yükseldi. Oyun performansı olarak gözle görülür fark var. Günlük kullanımda takılmıyor. SoC olarak neredeyse Exynos9611 gücünde. (testlere göre) kesinlikle kur derim. Kurulum aşamalarında her türlü yardımcı olurum. Tecrübesi olmayan kişiler, beceremeyen kişiler, araştırma yapmadan ROM'un buglarına bakmadan veya tek bir ROM kurup Custom ROM kurmayın diyen kişiler çok. Kur ve rahatına bak. Geekbench skorum ektedir.

Clock hızları: A73 çekirdekleri 1.59->2.08 veya 2.29, A53 çekirdekleri-> 1.69 veya 1.79, GPU (Mali G71-> 1.3GHz)

Stock: A73 çekirdekleri 1.35GHz, A53 1.35ggz, GPU 650MHz.

Hocam şu an stock romdasiniz gibi duruyor.

Eğer performans yükseliyorsa çok iyidir ama overheating falan yapıyor mu?
Hocam dikkatli kullanmanız gerekli. Full clock hızlarında throttle testinde 83 dereceyi gördüm. Günlük kullanımda 50-63 arası. Oyunlarda 70 derecelerde geziyor. Şarjda kullanacaksanız kesinlikle clock hızı düşürün.
Hocam şu an stock romdasiniz gibi duruyor.
SS biraz eski. O zaman debload edilmiş ve özelleştirilmiş OneUI 3 kullanıyordum. Stereo mod vb. vardı.

Öncelikle A20 kullanıyorum. Yaklaşık 7 aydır Custom ROM ve kernel ile kullanıyorum. Kesinlikle öneririm. Stock ROM gerçekten berbat. Bir sürü eureka AOSP ROM var. Ve kernel düzenli olarak güncelleme alıyor. Deneyimlerimi söyleyecek olursam. Stock ROM'a mecbur kalmadığım sürece dönmem. Performans anlamında ciddi fark var. Ek 10.1 ile telefon coşuyor. GPU olarak 3DMark'da P30 Lite veya P40 Lite'yi geçtim. Geekbench skorum 816-230'dan 1065-316'ya yükseldi. Oyun performansı olarak gözle görülür fark var. Günlük kullanımda takılmıyor. SoC olarak neredeyse Exynos9611 gücünde. (testlere göre) kesinlikle kur derim. Kurulum aşamalarında her türlü yardımcı olurum. Tecrübesi olmayan kişiler, beceremeyen kişiler, araştırma yapmadan ROM'un buglarına bakmadan veya tek bir ROM kurup Custom ROM kurmayın diyen kişiler çok. Kur ve rahatına bak. Geekbench skorum ektedir.

Clock hızları: A73 çekirdekleri 1.59->2.08 veya 2.29, A53 çekirdekleri-> 1.69 veya 1.79, GPU (Mali G71-> 1.3GHz)

Stock: A73 çekirdekleri 1.35GHz, A53 1.35ggz, GPU 650MHz.

Şu an internetim kısıtlı yapamam. Ancak yine de teşekkürler.

Stock: A73 çekirdekleri 1.59GHz, A53 1.35ggz, GPU 650MHz.

Batarya performansı ne kadar değişiklik gösterdi.

Yeni konular

Geri
Yukarı