A3 2017 Alınır Mı?

HD ekran koyması şahsen çok kadar da sorun değil benim için çünkü ekran 4.7 yani fazla büyük değil ayrıca batarya 2350 mAh yani hem küçük ekran hem de ekran çözünürlüğü açısından dengeli gibi geliyor. Benim takıldığım nokta Samsung'un 800-850 TL aralığından Galaxy ON7'de kullanıdığı Exynos 7 Octa 7870 chitsetini bunun gibi ortanın biraz daha üzerinde olarak tanıtılan telefonda kullanması ayrıca Galaxy ON7'da Mali-T830 MP2 kullanıyor A3 2017'de sadece 512 MB RAM daha fazla diye (4GB bile olasa vermem) 800TL fazla vermem. Hem de Galaxy ON7 3000 mAh batarya var neredeyse 6-7 ay önce çıkan çok daha ucuz bir telefon bundan daha iyi olmuş. İkisinden birini alacak olsam ben Galaxy ON7 alırım neredeyse fark yok arasında. Olmamış bu telefon.

Son düzenleme:
Almak için demedim aslında. İlk başta konunun başına ``A3 2017 Rezaleti`` yazacaktım. Sonra belki telefonu almak için bir sebep vardır diye yazmadım. Baya garip şey 1700TL ile HD ekran. 750TL altında Full HD modeller var iken hiç satmayacakmış gibi geldi.

@Buğra tulpar Exynos 7870 orta seviye bir işlemci ama o fiyatı hak etmiyor dediğin gibi. J7 2016 modellerinde de bu işlemci kullanılıyor.
@Sharpei Avcısı O donanım 1080P yerine 720P ekran kullanıldığı için daha iyi performans verir 1080P'ye göre. 1080P MALİ-T830 MP2 fazla bir çözünürlük.

X Compact ile yakın boyutta ve aynı çözünürlüğe sahip, iPhone ekranları da bu çözünürlüklerde ama olay ekran değil, cihaz pahalı.

Ekran konusunda 720P ile bir sıkıntım yok ama Samsung 1250TL bandında Full HD modeller çıkarıyor ve piyasada Mi5 gibi bir telefon var. Alma sebebi yok ki telefonun.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı