A3 8P 1.4 TFSI mı 1.6 FSI mı alınmalı?

Daha fazla  
Arkadaşımda 1.6fsı stage 1 yani sadece chiptuning yapılmış A3 var kendi alacağım arabayı da az yakması için 1.4 Turbo benzin almayı düşünüyorum fakat internetten gördüğüm kadarıyla 1.4 Turbo'lu 210 220 top Speed yapıyor arkadaşımdaki 1.6fsi ile 240ı görüyoruz yokuş aşağı daha da yükseliyor.

Bu 1.4'deki Turbo sırf Turbo olsun diye mi konmuş şimdi anlamış değilim.
Eğer 1.4TF'sı alıp bigturbo+chiptuning yaparsam bu aracın 240-260 görmesi olası mıdır ?bilen varsa yanıtlarsa çok memnun olurum.
Baktığım kasa 8P 2.jenerasyon yani 2005-2012 arası.
Ayrıca şanzıman olarak da otomatik şanzımana güvenemiyorum. Arada hatrı sayılır bir fark var mıdır?
Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşımda 1.6fsı stage 1 yani sadece chiptuning yapılmış A3 var kendi alacağım arabayı da az yakması için 1.4 Turbo benzin almayı düşünüyorum fakat internetten gördüğüm kadarıyla 1.4 Turbo'lu 210 220 top Speed yapıyor arkadaşımdaki 1.6fsi ile 240ı görüyoruz yokuş aşağı daha da yükseliyor.

Bu 1.4'deki Turbo sırf Turbo olsun diye mi konmuş şimdi anlamış değilim.
Eğer 1.4TF'sı alıp bigturbo+chiptuning yaparsam bu aracın 240-260 görmesi olası mıdır ?bilen varsa yanıtlarsa çok memnun olurum.
Baktığım kasa 8P 2.jenerasyon yani 2005-2012 arası.
Ayrıca şanzıman olarak da otomatik şanzımana güvenemiyorum. Arada hatrı sayılır bir fark var mıdır?
Şimdiden teşekkürler.
1.8T 150lik varken yağ yakan 1.4tfsi almazdım ben 1.8T yüklemeye müsait motor

1.8T nin yakıt durumu nedir peki hocam? 1.4TFSI yağ yaka yaka ömründen de yer yağından da yer daha fazla masraf açar o zaman yani anladığım kadarıyla
Performans düşünüyorsan yakıtı kafandan çıkarman düşünmemen lazım stock 150hp ama yüklemeye müsait diye 1.8T dedim ama performansla işin fazla yoksa 1.6 atmosferikte alabilirsin

Hocam şimdi şöyle 1.6FSI stok 115 beygir 1.4TFSI 125 beygir şimdi ufak motor olduğundan hemen aklıma az yakması geldi o yüzden sordum.
1.8T derken FSI olmayan motordan mı bahsediyorsunuz?

Yeni konular

Geri
Yukarı